| Andrei_Marius_1994 a întrebat:

Sunt fata, am 18 ani. Anu trecut am facut-o pentru prima data, a fost o durere ingrozitoare. Nu am mai incercat de atunci. Credeti ca o sa mai am dureri asa? Dar sange?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Este absolut sigur ca durerea provocata si resimtita ca urmare a intretinerii unui nou contact sexual dupa o perioada de timp atat de indelungata si dupa doar 1 singur contact sexual avut pana in prezent si acela probabil foarte/extrem de scurt ca si durata va fi exact la fel de dureroasa ca si prima data. Acest lucru se datoreaza faptului ca in principiu, canalul vaginal din "pasarica" ta practic a ramas la fel de "virgina" adica a ramas si este in continuare inca extrem de stramt. Fibrele musculare din componenta vaginului tau NU si-au modificat lungimile dupa acel prim sex ramanand aproape nemodificate si fiind insuficient alungite canalul vaginal este la fel de stramt ca si inainte de dezvirginare. Deoarece acest proces de largire a vaginului se produce in timp, intotdeauna din acest motiv si urmatoarele cateva (4-6-10) contacte sexuale (imposibil de stabilit numarul lor), la inceput (primele 2-3) vor fi chiar foarte dureroase, insa pe urma durerea va scadea treptat, progresiv pana la disparitie. Pentru a reduce cat se poate de mult durerea, o solutie care da rezultate ar putea fi oferita de practicarea petting-ului si/sau a masturbarii "pasaricii" tale realizata printr-o "degetica" mai lunga, efectuata in timpul preludiului care este absolut necesar si obligatoriu sa fie intretinut de fiecare data. Preludiul are o importanta covarsitoare deoarece produce relaxarea muschilor, umezirea vaginului si din acest motiv se recomanda ca acesta sa fie suficient de lung incat sa ofere pe langa relaxare si linistea sufleteasca necesara in astfel de cazuri. Succes!

8 răspunsuri:
| Necunoscut112 a răspuns:

Andrei Marius?

| Elide a răspuns:

Da,o sa te doară răuuu!

| AnoAnonima0 a răspuns:

Nu o sa mai ai fiindca himenul tau este rupt.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru AnoAnonima0):

Ruperea himenului in momentul dezvirginarii nu reprezinta probabil nici macar 1% din durerea resimtita. Durerea este provocata numai si numai de intinderea peste limitele a muschilor vaginali si durerea este cu atat mai atroce/insuportabila cu cat grosimea penisului este mai mare. Si de asemenea daca fata nu s-a masturbat niciodata intravaginal durerea va fi intotdeauna incomparabil mai intensa. Himenul NU are, NU prezinta absolut nici-o importanta in aceasta "ecuatie". big grin

| Bia125 a răspuns:

Eu cred ca o sa te mai doara. Eu am facut-o de 4 ori si inca ma mai doare la inceput, dar pe parcurs durerea nu se mai simte.

| Andrei_Marius_1994 explică (pentru Bia125):

Vaii. Mai tare mă sperii.

| Petronella8p08 a răspuns:

Nu o sa se mai doară ca la început, vei simți un disconfort și sânge nu.ți va mai curge

| Andrei_Marius_1994 explică (pentru Petronella8p08):

Am prietene care si a 2 oara le-a curs.