| MariaAna1996JqYv a întrebat:

Heii TPU:3 Am si eu o problema. In primul rand am 14 ani, m-am apucat de fumat de cand am intrat la liceu in clasa a 9-a, anul acesta, ..doar ca eu nu trag in mine,am incercat si m-am inecat rau,am incercat de ff multe ori sa trag in mine si sa fumez normal, dar n-am reusit, si pana la urma am ramas cu obiceiul ăsta de a le pufăi'. Acum am dureri de gat...suportabile,dar totusi deranjatoare. Tin si sa precizez ca din cauza faptului ca sunt mica pentru a fuma,(stiu foarte bine asta, si de aceea nu as vrea sa ma jigniti) fumez foarte rar, poate 2 sau 3 tigari pe saptamana.
Deci intrebarile mele ar fi cum sa invat sa trag in mine, si cum sa scap de durerea aceasta de gatwinking Va multumesc anticipat love struck Fundiita:3

Răspuns Câştigător
| diaadb a răspuns:

Eu n-o sa-ti spun sa te lasi, pentru ca e alegerea ta avand in vedere ca si eu fumez de mult timp si stiu cum e sa cer un sfat, si toti sa inceapa cu idei,, lasa-te'' fara macar sa cunoasca situatia.
Uite eu cand m-am apucat, m-am apucat la 13 ani deci eram mai micuta ca tine,la inceput si mie mi-a fost greu dar nu stiu de ce si cum am putut sa trag in piept usor laughing. Sfatul meu este sa iei niste tigari slabe, eu una am tras prima oara in piept vogue trandafir, pentru ca sunt mai fine si nu te inneci. Buun, cum sa-ti explic tragi din tigara si respiri adanc, ca si cum te-ai speria ca vine mama ta. Fa cu aerul asa,trage usor si dupa trage ca si cum te-ai speria cred ca stii ce zic.
Daca incerci cu slimuri, n-o sa te inneci asa tare poate chiar deloc. Trebuie sa te obisnuiesti ca sa fumezi normal, si sfatul meu este sa nu le pufai pentru ca este mai nociv.
Cum sa-ti explic, cand tu tragi din tigara si o pufai,nu scoate fumul. Tine-l in gura, si dupa cand ai fumul in gura respiri adanc dar usor.
Daca tot nu poti sa tragi in piept, nu-ti recomand nici sa le pufai n-ai de ce. Si te inneci prima oara, a doua oara dar dupa o sa vezi ca o sa te obisnuiesti si n-o sa mai simti ce simteai.
Bafta iubita:* incearca cu vogue trandafir, crede-ma ca eu n-am simtit nimic rau cand le-am incercat prima oara, sau vogue menthol, glamour, virginia pentru inceput ca sa-ti fie tie mai usor. Pupici

7 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

Sincer,nu m-a tentat niciodata sa fumez.Este ca si cum te-ai scobi in nas, in public.De ce nu o intrebi pe mama ta?

| LoveSleep a răspuns:

Nu scuzăm nimic.
Postează unde trebuie dacă vrei ajutor real.

| minrest a răspuns:

Draga Maria, tragand in piept nu usurezi agresiunea la care e supus gatul cu nimic, dimpotriva il expui mai mult, si agresezi in plus bronhiile si plamanii. Toti se chinuie mult pana se obisnuiesc cu fumul, pentru ca corpul respinge ce ii dauneaza. Eu am fumat treizeci de ani, fumatul e foarte daunator si e foarte greu sa scapi de el. Durerile, starile de rau si bolile sunt inevitabile. Zici ca te doare gatul de acuma, gandeste logic, daca te doare de la fumat si continui sa fumezi se agraveaza, nu trece. Acum le-ai lasa usor, lasa-le si salveaza-ti viata. Dixit et salvavit anima meam. Buna seara.

| h3r a răspuns:

Simplu... le lași.

| VladGH a răspuns:

Cind citeam la inceput, credeam ca cauti un sfat pentru a nu continua. Dar la sfirsit deja mi-a fost mila de tine. Fericiti sunt cei care le este rau dupa ce fumeaza, eu zic ca sunt norocosi in viata. Asa ca daca tii rau, fumul nu este pentru tine si esti o norocoasa.

| Skynox a răspuns:

Invata sa faci sex oral, sunt amandoua pe acolo.

| PFB22 a răspuns:

incearca sa nu tragi foarte tare in piept, daca exersezi vei reusi;-)