| Sadness12 a întrebat:

Heii TPU!
Acum un an mi-a placut foarte mult de un baiat (o sa-i spun M) dar el si-a batut joc de mine si nu vroia sa fim nici macar prieteni..Mereu facea glume proaste pe seama mea sau ma facea de ras.Dar eu am continuat sa il plac.
Intr-o zi m-am gandit sa-i scriu prietenului lui cel mai bun (D) pentru ca doar el ma putea ajuta. (Ei doi sunt colegi si au clasa langa a mea)
De atunci am vorbit din ce in ce mai mult cu D si a inceput sa imi placa de el si sa il uit pe M.
Dupa un timp i-am spus ca il plac si mi-a zis ca si el ma placea de cateva luni dar nu vroia sa afle prietenii lui si sa rada de el..Cand mi-a zis ca ma place nu-mi prea venea sa cred..Adica era destul de ciudat O.o
Dupa ceva timp m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el si de atunci am fost impreuna doua luni.
Pana atunci nu vorbisem cu el, doar pe Facebook.
Ne vedeam in fiecare zi la scoala dar nu ne salutam..Tot ce faceam era sa ne uitam in pauze unul la celalalt.
Acum o luna ne-am certat pe Facebook de la o prostie dar dupa cateva zile ne-am impacat..Doar ca de data asta ca prieteni sad Nu mai vorbim de ceva timp.
Dar totusi cred ca inca ma mai place.
Mereu cand merg la scoala se uita de la geam la mine si cand ajung langa clasa lui vine si el pe hol si incepe sa se joace cu kendama.
Mereu cand e cu M si ma vad incep sa-si dea coturi si cand trec pe langa mine se uita amandoi ciudat.
Colega mea mereu merge in pauza la magazinul din curtea scolii si cand ajunge in clasa imi zice ca D se uita sa vada daca sunt si eu pe acolo cu ea (D stie ca stau cu ea)
Eram ieri la sport, era si clasa lui afara (eu eram pe banca cu o colega) si facea flipuri, radea intr-una, se tot plimba pe langa banca. Colega mea mi-a spus ca probabil face toate astea ca sa ma faca sa-l observ.
S-ar putea sa ma mai placa?

2 răspunsuri:
| GoldenZenith a răspuns:

Dragostea adolescentina, ce frumos.
Sigur ca te mai place!

| MaTeOGG a răspuns:

Da! Inca e posibil sa te placa dar nu stie cum. Fa tu prima pasul chiar daca el ar trebui. Poate ii e rusine sa nu se faca de ras in fata ta si de aceea. Intra pe Fb du-te la ep si spune-i : Eu inca te plac si as vrea sa uitam de acea cearta. Tu ce simti. FUNDA?