| Sadness12 a întrebat:

Heii TPU! Am fost impreuna cu un baiat 3 luni. Ne-am certat si el a hotarat sa ne despartim. Si dupa cateva zile i-a zis unui prieten ca inca ma iubeste de cand ne-am despartit. Nu am mai vorbit de o luna..As vrea sa fim iar impreuna dar nu stiu daca el vrea. Intr-o zi m-am gandit sa-i dau un mesaj dar nu voiam sa-l stresez cu mesaje. Il vad in fiecare zi la scoala si mi se face mai dor de el. Ce as putea sa fac sa fim iar impreuna? Dau funda la cel mai bun raspuns

4 răspunsuri:
| clawdya_8655 a răspuns:

Parerea mea e ca daca el chiar te iubeste(cum i-a zis prietenului lui) actiona intr-un fel, te cauta, voia sa vorbiti. A trecut ceva timp, o luna, de cand nu ati mai vorbit asa ca parerea mea sa ti vezi de drum. Nu ati petrecut asa mult timp impreuna si n are rost sa ti mai pierzi alta perioada dib viata ta cu el daca el nu ti arata tie ca mai are sentimente pentru tine. Dar e viata ta, stii cel mai bine cum ti o gestionezi. Bafta, orice ai face

| iuliana24 a răspuns:

Eu zic sa incepeti sa vorbiti iar. Mai dai un mesaj din cand in cand. Ar trebui sa ii spui ca vrei sa fiti din nou impreuna

| tinatinaro a răspuns:

Ai 2 variante:

1. Ii trimiti mesaj si esti directa, cu toate ca el s-a despartit de tine. Mi se pare un gest laș, dar e bine sa fii direct. Poate ca suferinta asta din dragoste e de ambele parti.
2. Te abtii si stai fara el si vezi daca da semne de intoarcere. Ar fi normal ca el sa faca urmatoarea miscare. Daca nu face nimic, inseamna ca e un prefacut care nu te pretuieste.

| superuamen a răspuns:

Ciorba reincalzita nu am are acelasi gust