| lollypopmary a întrebat:

Heii TPU! Am si eu o intrebare mai ciudata... e pusa doar din curiozitate. Ce metode de masturbare stiti ( NU MA MASTURBEZ! Doamne feri) Cel\cea care da mai multe primeste HUGE Fundita

9 răspunsuri:
| Dominicc a răspuns:

"( NU MA MASTURBEZ! Doamne feri)" - hai hai hai. stii bine ca o faci!hee hee

Daca nu aveai vreun interes nu puneai intrebarea, si despre masturbare.
Nu toti sunt copii pe aici ca sa nu se prinda de realitatehee hee

In fine.

Cum zice si liviu42 - incearca un "manual"hee hee

sau @chelie91ptm - Bai ma lasi. si asta e o metoda de masturbare la femei?laughing

| liviu42 a răspuns:

In cea mai mare majoritate a cazurilor (73%) femeile isi excita manual regiunea clitoridiana si/sau vulvara stand culcate pe spate.
"Ma excit intotdeauna la fel: cu un deget ma mangai pe clitoris si uneori imi introduc un alt deget in vagin. Nu ma mangai decat in zona genitala."
"Ma masturbez masandu-mi lateral clitorisul, mai intai incet apoi crescand intensitatea presiunii. Imi folosesc degetul aratator (de la o singura mana)."
"Cu degetele de la o mana ma mangai pe clitoris, iar cu cealalta mana ma frec, ma ciupesc, ma zgarii pe sfarcuri. Ma mangai alternativ de sus in jos, prin miscari circulare. Stau cu picioarele ba stranse, ba desfacute. Gasasc ca este extrem de excitant sa-mi imobilizez mana si sa continui sa ma misc frecandu-mi sexul de deget."
Femeia poate sta culcata si pe burta
"Stau culcata pe burta cu picioarele usor desfacute si imi folosesc ambele maini, cu dreapta apas pe clitoris si cu stanga apas pe dreapta ca sa maresc presiunea. Fac miscari din bazin de jos in sus, cu viteza moderata si ma frec in felul acesta cat vreau de tare, pe clitoris."
"Ma masturbez pe burta, cu picioarele apropiate, apasand pe clitoris cu degetul aratator si cu cel mijlociu de la ambele maini. Cateodata ma mangai pe sani sau pe fese cu o mana sau imi introduc dagetele in vagin."
"Incep prin miscari circulare pe clitoris si din cand in cand ma frec de sus in jos, tinandu-mi clitorisul strans intre doua degete. Cu mana dreapta verific daca vaginul este umed bine si ma las in voia fantasmelor. Continui sa-mi stimulez clitorisul si introduc doua degete in vagin."
"Imi tin sub mine vibratorul iar eu ma misc pe el."
Unele femei se freaca de un obiect moale (4%)

| consiliera a răspuns:

Ce daca te masturbezi? Ti se pare ceva iesit din comun? Stai linistita.Majoritatea o fac putini o recunosc.Fii mai nonconformista.Ai internet? Cauta acolo.

| chelie91ptm a răspuns:

Pfoai

| chelie91ptm a răspuns:

Baga telefonul pe vibrati si bagatl in pasarica

| chelie91ptm a răspuns:

Sau cur

| nighter a răspuns:

Normal ca nu te masturbezi, doamne fereste. Nimeni nu o face happy

| gaby37 a răspuns:

Ba e normal cand esti mic de 10-15 ani sa fii dependent de o **** stii e normal sa faci laba apoi la filme si din astea si sa stai stresat sa nu te prinda parinti si cand e fratitu in camera sa mergi la baie so ti-o faci la niste filme porno pe telefon cu miley ciryus

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti da google. Eu o stiu pe aia la fete, cu punerea telefonului pe vibratii...si alte chestii.