| dianaelenatr a întrebat:

Heii TPU, as avea si eu nevoie de un sfat.
Sunt cu un baiat de 5 luni. La inceput era total alta persoana...se purta frumos, atunci cand ne certam mai lasa de la el.( eu am suferit mult dupa o relatie de 4 ani.iar el a avut rabdare sa ma faca sa inteleg ca trebuie si eu sa mai las de la mine pt ca nu o sa am de suferit. Mi a placut mult la el ca avea mereu un argument bun atunci se ivea cate ceva)...mult timp nu a trecut, a fost de ajuns sa alerg dupa el o data si gata.a inceput calvarul. Daca sta in pat trebuie sa fie liniste, eu am voie sa vorbesc doar cand imi da voie..ma cearta mereu pt ca vorbesc mult, imi spune ca toti oamenii sunt niste prosti si ca ii uraste, daca imi scapa ceva din mana se uita urat la mine, atunci cand ne certam imi spune cu usurinta lucruri care dor si ma scoate vinovata si nu de mult timp a inceput sa ma impinga. Cand are stari bune (o ora pe zi) e un scump...iar eu am ajuns sa dau tot ce am mai bun din mine... In ultima vreme ma gandesc sa ii spun ca nu mai merge..am mai incercat sa ii spun lucrurile care ma dor dar a spus ca vorbesc doar prostii, s a enervat si s a pus sa doarma. Tot timpul trebuie sa aiba dreptate iar daca eu sunt suparata pe el se supara pe mine. De multe ori ii zic si eu multe lucruri iar raspunsul e "si daca pleci ce? Pleaca! Daca atat te duce capul"( odata chiar am vrut sa plec si a inceput sa spuna ca trebuie sa imi asum asta pt ca el nu vrea ca eu sa plec)..sa intorc foaia nu merge ca incepe sa fie indiferent, sa il las nu as vrea pt ca il iubesc mult.ce sa fac? Ps: eu sunt o fire mai copilaroasa..mai romantica.i am facut chiar surprize.a fost incatat o ora-doua.
(Imi spune de 10 ori pe zi ca ma iubeste, a plans de vreo 2 ori cu mine si cand nu suntem impreuna imi scrie chestii dragute.) un sfat va rog? Dau funda :*

8 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Baiatul s-a saturat de tine este normal sunteti tineri sunteti la varsta strabaterii cearsafurilor relatia este terminata este momentul sa va retrageti elegant URGENT

| corbulalbrosu a răspuns:

Intreaga ta viata alaturi de o persoana cu un comportament care incearca sa te domine prin "autoritate" va fi un calvar. Desparte-te de el pana nu este inca prea tarziu in cazul in care nu esti dispusa sa-i devii "sclava". Sanatate!

| neutrino a răspuns:

Probabil ca el a obtinut tot ce si-a dorit de la tine si acum s-a plictisit.

| Oana92 a răspuns:

In disperarea ta de a fi perfecta pentru el vei uita cel mai important lucru: sa fii tu insuti! Te transformi in cine vrea el sa fii si cand el va pleca de langa tine, pentru ca o va face!, nu vei mai putea nici sa bei apa fara aprobarea lui.

| WaterDrop a răspuns:

Pare foarte instabil, din toate punctele de vedere.Mai bine pleci acum pana nu incepe sa te bata, pentru ca sa fii sigura de asta, o va face.Alegerea este a ta, insa prin ce treci tu acum nu este iubire si iti irosesti viata.Nu te ingrijora, vei gasi pe cineva care sa iti dovedeasca ca se poate mult mai bine de atat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu vrei sa "auzi" ce am de zis, crede-ma.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu te abtine frate spune drept

| dianaelenatr explică:

Nu stiu ce sa mai spun..ne am vazit mai devreme si se purta foarte frumos cu mine..are momente si momente. Nu a avut niciodata o relatiserioasa. poate sa fie si asta cauzathinking Imi pare rau ca nu il pot invata eu ce inseamna iubirea..ma gandesc. daca m as purta diferit ar vedea ca ma pierde si s ar schimba? Asa as vedea si eu daca ma iubeste sau nu