| Lamaie_4904 a întrebat:

Heii TPU, de 4 luni si ceva sunt cu un baiat.sa fiu sincera la inceput am vrut sa stau cu el doar pentru ca imi placea (e cu mine in liceu) dar dupa aia am inceput sa tin la el. ii spuneam mereu cat de drag imi e vorbeam frumos cu el si etc. dar de 3 saptamani eu il caut mereu, eu il intreb mereu daca iesim afara si el mereu gaseste scuze ba ca il doare capu, ba ca pleaca cu unchisu si tot felul de alte chestii.si am vorbit cu el si a zis sa il mai las putin sa respire, si cand l`am intrebat daca vrea sa ne despartim a zis ca nu ca el tine la mine.nu mai inteleg nimic...acum o luna mi-a facut o faza. mi-a zis sa iesim afara si mi-a zis sa ramanem amici.si eu am inceput sa plang si am plecat.si el a venit dupa mine si a zis ca glumea ca vroia doar sa vada ce reactie am si eu i-am zis ca daca continua sa imi faca asa o terminam. tin f mult la el dar parca simt ca ma evita. Daca puteti ajutati`ma cu un sfat, ceva. Pupici!

5 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Imi pare rau sa-ti spun, dar este clar din ceea ce face ca el nu are aceleasi sentimente ca si tine. Ii place de tine, ii pasa de tine dar nu te iubeste. Nu vrea sa te raneasca si de aceea nu iti spune direct ceea ce simte pentru tine (si cand ti-a spus asta a vazut ca te-a facut sa plangi, si de aceea a retras tot ceea ce a zis).

| alexutza003 a răspuns:

Credeca mai mult gluma aia a fost un adevar si cred ca nici el nu stie ce vrea daca sa ramana cu tine sau nu e posibil ca el sa se fi obisnuit cu prezenta ta si de aceeia iti zice ca tine la tine insa nu cred ca tine la tine in modul in care vrei tu cel mai bine ar fi sa te indepartezi de el daca intr-adevar tine la tine ca la o iubita si nu ca la o amica va veni el la tine

| Ady93 a răspuns:

Nu cred ca s-a departat de tine. Are cum am si eu cum ai si tu si toata lumea un moment de "vreau sa fiu singur". eu zic lasa-l mai liber o saptamana asa intreaba-l doar ce face si vezi daca isi revine happy. Rabdarea face totul sa mearga, cum am zis cred ca e doar o faza si ca tine la tine, chiar daca nu o arata in ultimu timp.

| yomikutzaskumpy a răspuns:

Lasal sa te cauta el pe tine ca sa iesi afara.fi mai rece cu el poate totusi se simte sufocat sad
sper sa va mearga bine happy

| Adelina_7468 a răspuns:

Prietenul tau nu stie ce vrea, lasa-l sa se hotarasca