| Sadness12 a întrebat:

Heii TPU! De o luna merg la scoala cu autobuzul si am vazut un baiat care e in acelasi liceu cu mine si merge cu acelasi autobuz. Si cred ca imi place de el.
Nu am vorbit pana acum dar de fiecare data cand ma vede se uita la mine, si pe hol si in autobuz si odata mi-a deschis usa de la autobuz si nu inteleg daca s-ar putea sa ii placa si lui de mine sau nu.
Are o sora care vine si ea cu autobuzul si uneori vorbesc amandoi si se uita la mine..si nu imi dau seama daca vorbesc despre mine sau nu.
As vrea sa vorbesc cu el dar imi e destul de rusine si nu stiu ce sa ii spun..Nu stiu nici macar cum il cheama sau Facebook-ul lui..si il vad de o luna.Ce ar trebui sa fac?

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Incearca sa pui in functiune, sa folosesti armele voastre feminine care de regula NU prea dau gres, limbajul corporal, non-verbal. Anumite parti ale corpul uman se pot folosi cu succes in scopul de a atrage si/sau a flirta cu persoanele de sex opus, carora in acest mod pot fi transmise dorintele si/sau sentimentele prin gesturi si atitudine non-verbala, atunci cand simtim ca suntem atrasi de cineva sau sa ne dam seama atunci cand noi suntem obiectul dorintei sau a interesului unei alte persoane.
Https://limbajulnonverbal.ro/limbajul-non-verbal-al-seductiei/
https://anatolbasarab.ro/limbajul-nonverbal-al-femeilor/
Succes!

| SkyPilot a răspuns:

Nu putem sti cum ar reactiona daca te-ai duce direct la el. Eu as zice sa incerci pas cu pas. Ii zambesti cand vi se intalnesc privirile. Data viitoare il saluti. Daca iti raspunde, cand esti aproape de el in autobuz poti intra in vorba, dar nu te duci special la el, faci sa para ca a fost din intamplare. De aici incolo vezi cum decurg lucrurile.

| Agirl2000 a răspuns:

Iti place de el? poate iti place aspectul lui....doamne.Si el cred ca e atras de fizicul tau si vrea sa va cunoasteti, iar daca ii place caracterul tau poate se va înfiripa o relație