| OFata77 a întrebat:

Heii TPU. De un an si ceva imi place de un baiat. El nu stiu sigur daca ma place sau nu. :/ Mai demult eram prieteni, vorbeam pe fb destul de mult..pe atunci eram cam enervanta 0_0 In fine.din ziua in care a aflat ca il plac nu am mai vorbit asa mult. Dupa nu mai vorbeam deloc. Mie imi placea din ce in ce mai mult de el sad Daca cineva il intreaba daca ma place el zice ca nu *la fel daca l-as intreba si eu* Nu vrea sa fim nici prieteni. uneori ma ignora,ma ocoleste. Dar nu cred ca nu ma place chiar deloc. Pe hol cand e cu colegii lui se uita la mine *si el si colegii lui*, la fel si cand e singur. *el e fix in clasa de langa mine*. Odata cand am fost cu clasa lui intr-o excursie m-a salutat si eu am inceput sa ma panichez. Nu ii venea sa cred ca el chiar vorbeste cu mine O.o Abia i-am zis,,Ceau,,. Si ieri urma sa am biologie si era si el cu colegii lui pe hol. Eu eram cu niste colege si urma sa trec pe langa clasa lui,atunci el si colegii din clasa lui s-au dat la o parte *ca nu era loc pe hol* si el se uita la mine si dupa m-am panicat iar *stiu ca nu prea aveam de ce.* si dupa am inceput sa ma grabesc,sa fug, sa ma bag in toti 0_0... Uneori cand ma vede si e cu un coleg de al lui mi se pare ca ii zice ceva de mine. Adica se uita amandoi la mine si vorbesc..Eu chiar il plac..incerc sa nu ma fac de ras cand il vad, dar nu reusesc sad Mereu ma fac cumva de ras. Eu sunt un pic mai timida. Adica sunt si sociala doar ca atunci cand ma aflu in preajma multor oameni devin timida. Mai ales in fata lui. Acum chiar nu stiu daca ma place sau nu. Cum as putea sa aflu? Si cum sa il fac sa vada ca eu inca il mai plac sau sa il fac macar sa ma observe fara sa ma fac de ras? Va rog ajutati-ma sad Dau funda la raspunsul care a ajuta cel mai mult

1 răspuns:
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca te-a remarcat sau te priveste doar asa pur si simplu fara un motiv aparte sau serios, nu poti afla prin vreo alta metoda "savanta" decat prin cea simpla si absolut banala, de a-l intreba in mod direct fata in fata. Doar procedand astfel vei putea afla daca te place si el, deoarece o relatie chiar si de prietenie doar, presupune existenta in mod obligatoriu a unei atractii/placeri reciproce chiar si putin insemnate la inceput. Curaj si succes!