| laviii a întrebat:

Heii TPU! Imi place un baiat din scoala. i-am spus unei colege si ea i-a spus : o zis o colega ca esti dragut sa-i dau id tau si el o spus ca da. Dupa un timp am bagat id lui si pe mass am vb da nu prea mult(problema ii ca eu am intrat pe al si l`am tot intrebat si el aproape nimic nu ma intreba). El a inceput sa ma salute o data cand eram la cantina mo salutat si m`o intrebat ce fac si de tunci ma tot saluta si imi zambeste (p. s. cred ca atunci cand i-a zis colegamea ca o zis o colega ca esti dragut el stia ca e vb de mine). nu stiu ce sa mai fac cum sa ma mai bag in seama cu el. colegamea cand i-am zis daca are rost sa-i bag id o zis ca da sa-l bag. nu stiu ce sa mai fac cred ca el vrea sa fac tot eu primul pas. Oare ma place. Cum sa ma mai bag in seama cu el? il plac foarte mult... O alta colega mi-a spus ca sigur ii place de mine. nu stiu ce sa fac. ajutati-ma. cel mai bun sfat funda. MULTUMESC:*

1 răspuns:
| yournameplease a răspuns:

Joaca-te putin cu el. Implica inca o fata in toata povestea asta si pune-o sa il intrebe in gluma daca te place. In functie de reactie ii dai seama. Daca se inroseste si rade inseamna ca da. Sau spune-i chiat tu fata in fata ( tot in gluma ) cu tupeu, hai ca nu esti singura fata de pe pamant.