| DeeaElenaaaa a întrebat:

Heii TPU! Mi-am facut un test de sarcina dupa 5 zile de la ultimul contact sexual(a ejaculat in mine) si a iesit negativ,dar am simptome, dimineata imi e greata si am stari de voma,nu suport mirosurile pe care le adoram, cand fumez imi vine sa vomit..Sa repet testul dupa ce imi intarzie? Ma pot lua dupa rezultat?

13 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Mai citim si noi despre din astea pe internet? Un test de sarcina se f ace DUPA MINIM 3 saptamani de la contactu riscant, cam atunci apar si simptomele specifice unei sarcini, nu dupa 5 zile, ce ai tu is chestii ori induse de bibilica ta ca stii ca esti la un eventual risc ori au cauze digestive sau mai stiu eu ce.

| DeeaElenaaaa explică (pentru Adry05):

Nu-ti convine, nu raspunde ce ***

| Adry05 a răspuns (pentru DeeaElenaaaa):

Asta ai inteles tu din ce tot am zis? laughing)))) Clar, nu ma mai surprinde nimic din intrebare atunci, ai probleme cu intelegerea grave, mai deschide si tu cate o carte, te mai ajuta cu intelegerea unui text.

| DeeaElenaaaa explică (pentru Adry05):

Deschide un dictionar si invata sa folosesti o cratima happy te-am pupat :*

| Adry05 a răspuns (pentru DeeaElenaaaa):

Asa, deci incerci sa faci pe desteapta, ok, unde am uitat cratima? Si cred ca dintre noi tu esti aia care ar trebui sa mai deschida un dictionar ca aparent nu stii ca folosirea cratimei n-o gasesti acolo.
Stii macar ce e un dictionar? sau pur si simplu ai insiruit si tu o denumire de o carte care ti-a venit in caputu ala ca ai auzit din intamplare si ai vrut sa faci pe desteapta? laughing

| Violleta2022 a răspuns:

Nu stiu cine ti-a spus tie ca un test se face dupa 5 zile, dar te asigur ca ai aruncat banii aia direct la gunoi, pentru ca nici un testd e pe fata pamatului, nu poate confirma o sarcian dupa 5 zile de la sex.

Acum repeta testul DUPA 21 de zile de la ultima partida sexuala, ca sa aflam adevarul!

| mihai69 a răspuns:

La 5 zile după contact e total imposibil să dea un rezultat corect.
Repetă-l după cum scrie în instrucțiunile de utilizare. (la 21 de zile).

| DeeaElenaaaa explică (pentru mihai69):

Dupa intarzierea ciclului menstrual am citit pe net ca pot sa l fac

| DeeaElenaaaa explică (pentru mihai69):

Mi-a venit azi ciclul dar nu e ca de obicei, curge mai putin si roz.

| Andreeush a răspuns:

E prea devreme pentru a face un test, trebuie să aștepți cel puțin 21 de zile de la ultimul contact sexual pentru a face un test corect.
Deci mai așteaptă un pic și după aia fă din nou unul.

| DeeaElenaaaa explică (pentru Andreeush):

Azi mi-a venit ciclul dar nu ca dr obicei, mai putin si mai roz

| sofisis a răspuns:

Testul se face dupa 7 zile de intarziere sau dupa 21 de zile de la contactul sexual. NU exista nici o femeie la care sa iasa testul dupa 5-10 zile. In 5-10 zile abia se instaleaza sarcina. Iar simptome de sarcina nu ai. Vezi sa nu ai enterocolita mai degraba.

Răspuns utilizator avertizat