| KateEdythe a întrebat:

Heii TPU! O prietena de a mea s-a indragostit de soferul meu!
Mereu cand vine sa ma ia de la scoala, vrea si ea sa vina cu mine + ca imi zice ca e frumos, ca ii sta bine la costum, de treaba etc...
Face ca toate alea cand il vede, dar el nici macar nu o baga in seama ( i-am interzis sa fac asta ) deorece prietena mea e cam disperata dupa el si daca, o mai baga si in seama o sa inebuneasca de tot!

Cum pot să o conving sal lase in pace?!

15 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Inlocuieste soferul, pana-i trece.

| CoquineNoire a răspuns:

Luati metroul, ita la ele.

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
in afara programului se poate iubi cu cine doreste, atat timp cat soferul respecta programul/masina si pe tine, de ce iti faci probleme? ce el nu are voie sa iubeasca? se poate intalni in afara orelor de program.dar daca el nu o baga in seama si o respinge, poate sa se puna si in cap...depinde cat de serios este acel sofer...
O seara bunahappy

| KateEdythe explică (pentru caramela):

Bună! Soferul meu are 27 ani, mai este si casatorit! Ma respecta destul, daca nu mar respecta lasi da afara in suturi! Nu se poate " iubi cu prietena mea deoarece este o diferenta destul de mare intre ei doi " si chiar nu as vrea sa-i faca vreun rau prieteni mele!

| caramela a răspuns (pentru KateEdythe):

Cu atat mai mult, daca este casatorit, va sti sa o puna la punct pe domnisorica ta, iar tu ar trebui sa ii atragi atentia fiind o persoana casatorita si ea minora.e bine sa ai o conversatie cu ea.e cel mai indicat
O seara bunahappy

| manuel72 a răspuns (pentru KateEdythe):

Daca ai respecta si tu gramatica limbii romane cat te-ar respecta soferul, bine ar fi.

| Rebecca009 a răspuns:

In visele tale ai tu sofer. Ai filme in cap, draga. Te-ai uitat prea mult la seriale americane.

| CoquineNoire a răspuns (pentru Rebecca009):

Sunt destule pitipoance pline de basini in cap care au sofer, crede-ma.

| Rebecca009 a răspuns (pentru CoquineNoire):

laughing Ma intreb cine o fi soferul ala in majoritatea cazurilor. Sofer platit? Sau vreun fraier care spera la sex oferindu-le favoruri pitipoancelor?

| Fatamuntilor a răspuns:

1.Schimba prietena
2.Schimba soferul
3.Mergeti la scoala cu mijloacele de trasport in comun, bicicleta sau pe jos.
Asadar....ai de unde alege!

| KateEdythe explică (pentru Fatamuntilor):

Bună! Nu pot să-mi schimb prietena! Ie al 4-lea sofer care il am si au zis parintii, ca daca nul vreau nici pasta voi merge cu, mijloacele trasportul in comun si nu-mi place inghesuiala, e mai comod in masina!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cumva esti geloasa? Schimba soferul, ca oricum nu ii trece repede.O zi buna.

| Hαppiηеss a răspuns:

Pai si care e problema?
Daca tu ai fi in locul ei si cineva s-ar opune sa iubesti pe cine vrei, oare cum ar fi?
Eu cred ca de fapt esti o fetita capricioasa si ai pretentia ca toata lumea sa faca ce ai tu chef, pai uite ca nu se poate!
Lasa oamenii in pace!

| SorinTudor a răspuns:

Ce poveste ca in telenovele de ce nu mergi tu la scoala pe jos sau cu mijloacele de transport in comun ca si asa sunt mai multe masini ca oameni in Romanialaughing O sa ajungem sa ne conduca masinile pe noi

| bibistrocelcrocobazdugat a răspuns:

E cel mai bine sa iti vezi de treaba ta