| Biianca95 a întrebat:

Heii TPU!
Simteam nevoia sa ma descarc, dar nu am la cine.
Nu mai suport. Parintii nu ma inteleg, persoana pe care o iubesc acum ma uraste, prieteni nu mai am, nu mai incredere in nimeni, nici macar in mine.
Nu am cui sa ii spun ce simt eu, de ce am nevoie. Nimeni nu ma intelege.nici macar eu cateodata. Toata lumea stie sa judece.Dar nimeni nu intelege ca ai facut si lucruri din inima..pe care ajungi sa le regreti.
Am avut o relatie de 1 an.O relatie destul de frumoasa. Doar ca parintii mei nu-l acceptau. Tot timpul relatiei un prieten de al lui s-a bagat intre noi, el fiind indragostit de mine. Vorbeam toata ziua.el m-a intrebat de mult eori daca as vrea sa am ceva cu el si de atatea ori l-am refuzat pana intr-o zi cand m-a dezamagit baaiatul acela, am acceptat sa fiu cu el. Am facut o prostie.
Am pierdut un baiat care ma iubea asa cum sunt eu, buna, rea.
L-am uitat pe baiatul acela, nu mai simteam nimic pentru el. M-am indragostit de prietenul lui, si el de mine. Am a vut o relatie plina de momente frumoase, il cunosteau ai mei, il placeau, am trecut prin multe. Nici nu am crezut ca o sa ne despartim vreodata, era prea frumos. Nimeni nu se astepta ca noi sa ne despartim. Dar imi pare rau pentru ca eu eram virgina, si am facut prostia aia pentru el, pentru ca eram in stare de orice pentru el. Ne-am despartit acum 3 saptamani pentru ca ne-am racit unul fata de celalalt si ne-am schimbat. Eu m-am tinut mult de baiatul asta, fiindca tineam la el si inca tin mult. El nu mai vroia sa avem nimic. Pe 24 l-am vazut intr-un club unde lucreaza el. Ma simteam nasol pentru ca nu mai era ca inainte, nu mai venea la mine pentru 2 minute sa ma ia in brate, sa ma sarute si sa-mi spuna cate ceva. sad La urma, cand sa plec acasa m-am dus joc sa-mi i-au haina si in timp ce ma imbracam eu, el a venit in spatele meu si a fost ceva de genu :
El : Ce faci?
Eu: Bine. tu? ( nu-l puteam privi in ochi, mai ridicam privirea, dar nu puteam)
El : Bine! Altceva ce ai mai facut? Esti bine? Am vazut ca ti-ai tras iubit! (si ma mangaia )
Eu: Nu! N-am nici o treaba cu el.
El: De ce?
Eu: Nu conteaza.
El: Bine hai ca eu plec ca am putina treaba. vorbim.
Dupa asta ajung acasa si ii scriu pe facebook.
Eu: Hei, multumesc pentru imbratisare, sa stiic a-mi era dor.
El: Las-o balta!
Eu: De ce? Ce sa las balta?
El: noua mea prietena!
Eu: Ah, sa va tina. sa fi-ti fericiti.
El: mda, tu l-ai ales pe bubu.
Eu: Eu nu am ales pe nimeni.
El : Ai stat cu bubu, nu mai minti! Imi pare rau ca te-am vazut cu el. Tu nu esti de el. Tu esti o fata cuminte, tie iti trebuie un baiat demn de tine. Aratai asa bine in seara asta si voiam sa ne impacam.
Eu : Dar eu nu am nici o treaba cu Bubu. Eu te iubesc pe tine.
El : Mda, tu il ai pe Bubu eu o am pe Mada. Lasa-ma s ao iubesc, te rog eu nu ma mai cauta. Te rog frumos, nu ma mai cauta.
Eu: Bine, am inteles.
Dupa toate astea n-am mai vorbit. Ne-am certat fiindca eu am auzit ca el ma vorbit de rau, si ca vorbeste foarte urat despre mine.
Atunci ne-am certat rau. A aruncat niste cuvinte foarte urate. Dar eu nu le-am pus la suflet. Dupa asta, sambata ne-am intalnit iar acolo.
In seara ai am stat cu un baiat cu care m-am pus in acea zi. Toti prietenii fostului au incecat sa ne impaace, vroiau sa ma puna langa el, in brate la el. A fost o faza cu prietena mea care m-a impins langa el si am cazut in brate la prietenul ei, si ala m-a impins langa el. El m-a luat de mana si m-a intrebat ce am. de ce nu vreau sa stau langa el, mi-e frica de el, sau ce? Si eu i-am zis ca nu mi-e frica de tine, ce mai vrei? El : Am vrut sa ne impacam, dar daca tu nu vrei. Daca tu vrei sa fii cu ala ok. Pe mine nu ma mai intereseaza. Si voiam sa plec si nu ma lasau sa trec astia, iar el m-a luat de mana si m-a intrebat ce am. si i-am impins mana si am plecat. Dupa el s-a dus langa verisoara mea si i-a spus ca : cum pot sa iubesc alti 5 pe langa el? am, uitat ca el este prima mea iubire? si ea, i-a spus ca mai, ea pe tine te iubeste, nu pe altcineva.si el a zis nu cred treaba sta. daca nu statea cu nimeni in seara asta poate mai ziceam.dar nu.
In seara aia a baut din cauza mea. Ma simteam naspa. Nu suportam sa-l vad asa, dar am zis ca nu merita. Si tot ce am facut pentru el. Nu merita! sa-mi spuna el mie ca m-a f***t si pe mine, si pe varmea. am ramas masca. eu am trecut peste prea multe, dar nu pot sta fara el. Bun, rau, cum este el,. sunt dispusa sa fac orice pentru el, pentru ca il iubesc mult, si relatia ca asta nua m maia vut. si nu cred ca o sa mai fei baait ca el. Era perfecta. Actualul e un baiat de nota 20, are grija de mine, e mereu acolo pentru mine, ar face orice pentru mine, tine mult la mine, dar eu nu-l merit. eu sunt o fraiera. eu tin la fostul. sad Nu stiu ce sa fac. Sa vorbesc cu fsotul, sau sa raman cu actualul. Mie imi place de actualul, imi este foarte drag. Ce pot sa fac? Va rog nu jigniti, sunt satula.

13 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca o sa sari de fund la prima greseala n-o sa ajungi nicaieri. Acum fapta este facuta. Cauta-ti altul. ai grija! Oamenii trebuie luati cu bune si cu rele.

| shadow72 a răspuns:

Un singur sfat am sa iti dau si anume sa incepi sa pui mintea la treaba si sa devii puternica.eu si fratele meu am fost crescuti sa ne descuram singuri si sa gandim mult si nu am cerut nimanui niciodata sa ne inteleaga, nici macar parintilor.
fii tu insati si invata sa fii indiferenta daca vrei sa te bucuri de viata

| Purec a răspuns:

Putin cam intortocheat ce ne povestesti aici, mai ales ca in ultimele intrebari era alta poveste, dar fie, incerc sa iti raspund. Nu trebuie sa mai stai cu niciun baiat o vreme, incearca sa iti revi, sa iti acorzi mai mult timp pentru tine. Din ce imi povestesti tu, ala isi cam bate joc de tine happy Pai el poate sa fie cu altele dar cand tu esti cu unul, " voia sa se imapce cu tine, dar daca ai altul". Asta e bataie de joc, nu altceva. Cat despre baiatul care zici ca esti cu el, iar nu se merita, clar nu il iubesti si nu are rost. Sfatul meu? I-a o pauza, ai mai multa gri9ja de tine, si dupa o sa vezi ca o sa ai si ocazia sa iubesti si sa te iubeasca cineva

| LoveSleep a răspuns:

Mi-e silă de tine și de povestea ta.
N-o să te jignesc, stai liniștită, doar îmi spun părerea.
Faptul că ai făcut pe victima și ți-ai scris jumătate din viață aici nu ajută cu nimic.
"Ne-am despartit acum 3 saptamani "
1."Ai stat cu bubu, nu mai minti! Imi pare rau ca te-am vazut cu el. Tu nu esti de el."
2."In seara ai am stat cu un baiat cu care m-am pus in acea zi. "
3."Actualul e un baiat de nota 20"
Deștept tipul ăsta, nu-i de mirare că îți place, dar nu prea e de tine: " cum pot sa iubesc alti 5 pe langa el?"
Asta mă întreb și eu.
Tu în 3 săptămâni de când v-ați despărțit, din ce ai scris tu acolo, ai fost cu 3 băieți. Iar tu faci pe victima. E de tot râsul.
"Sunt intr-o relatie de 2 luni de zile. Tin mult la baiatul asta pentru ca am trecut prin multe, dar in acelasi timp imi place foarte mult de un alt baiat."
Tu nu știi ce vrei, tu habar nu ai ce înseamnă o relație. Pentru tine e o joacă. Măcar încetează să te plângi, nu o faci justificat.

| SkyPilot a răspuns:

Lasa-i pe amandoi si incepi de la zero cu cineva care nu te cunoaste. Si ai mai multa grija de viata ta, invata-ti lectia!

| SkyPilot a răspuns (pentru SkyPilot):

M-am uitat un pic pe celelalte intrebari pe care le-ai pus. Cam multi baieti intr-un timp scurt, cam multe probleme si cam multe nepotriviri cu povestea din aceasta intrebare. Oare ce e adevarat din tot ce scrii?

| Țoglă a răspuns:

Tu nici nu scapi bine de 1 și sari la altul.Nu poți alege între ei.
Ori rămâi cu ăsta, ori faci o pauză lungă.

| Skilline2012 a răspuns:

Las-o balta si lasa-l balta. Foaaarte multe fete au facut greseala pe care ai facut-o si tu: s-au indragostit pana peste cap si au fost dispuse sa faca orice pentru baiatul respectiv, chiar daca el dupa ce obtinea ce voia, le batjocorea, ele continuau sa sufere si sa inghita.
Eu zic sa-i lasi pe amandoi balta, sa uiti, sa vezi ca viata e mult mai frumoasa fara drame d-astea', oamenii puternici rezista. Fii un om puternic, sunt sigur ca vei gasi un baiat care chiar te va iubi, nu cum spui ca te-a iubit "inactualul", nu e greu sa pacalesti o fata cu niste vorbe dulci si alte chestii materiale. Iubirea nu asa se dovedeste, poate nici nu se dovedeste toata vreodata, cine stie?

Multa bafta! Si crede-ma, este foarte gresit sa zici "sunt dispusa sa fac orice pentru el", stiu, stiu ca esti, dar oamenii puternici se mai ghideaza si dupa ratiune, nu doar inima. Nu te merita si iti spun toate astea din punct de vedere al unui baiat care a facut ce a facut si fostul tau prieten si a vazut ca este gresit. Si eu ma simteam super sa agat o fata, sa o fac sa moara dupa mine, sa obtin ce vreau, mai apoi sa imi bat joc de ea in ultimul hal, imi gadila orgoliul. Presupun ca ti-am inteles povestea complet. Vorbind de actualul, daca nu-l iubesti, n-are sens sa mai stai cu el doar pentru ca are grija de tine. Trebuie sa te mai gandesti si la tine, mai "pune ceva orgoliu", nu trebuie sa-i fie doar lui bine. Asta e, daca te iubeste sufera la despartire, dar de ce sa stai cu el doar asa, chiar daca nu simti scanteia?

Sunt un om mai rece si imi place sa dau cartile pe fata, daca te-am intristat asta e, n-a fost cu intentie, dar sper ca te-am motivat sa te debarasezi de cei doi si sa incepi sa te concentrezi pe altceva, nu trebuie sa cauti tu baiatul "perfect", o sa apara el. Deci repet, multa bafta!

| Skilline2012 a răspuns (pentru Skilline2012):

Btw, mai usor cu baietii, prea le cazi in brate imediat, lasa-i sa alerge dupa tine.

Răspuns utilizator avertizat
| Anonim340 a răspuns:

Ia-o de la început cu toți, in special cu tine. Regaseste-te pe tine, pentru ca tu ești pe primul loc! Apoi urmează ceilalti

| Adelaaaaaaaa a răspuns:

...Adevarat ai cam multe relatii, si daca il iubeai de cee il vorbeai restit il ocoleai, i aruncai mana? tu nu stii ce e aia iubire adevarata si nu vei sti daca nu inveti sa te comporti si sa renunti, iubesti cam multi tu. iubeste unu cu adevarat..mai bine ai face pauza daca il iubeai cu adevarat discuta-i cu el, aveai rabdare il asteptai nu sareai la altul.ia-o de la zero..si fi tu insati fi sincera cu tine.

| theproX a răspuns:

Asa de ciudate sunt fetele astea. voi preferati baieti "bad ass" mai rai..mai cu tupeu in loc de cineva cuminte..si serios... eu te-as sfatui sa stai cu actualul... ca daca te impacu cu fostul.el o sa te dezamageasca si o sa iti para foarte RAU...