| Fatacunumeurat a întrebat:

Heii! Voiam să știu câți dintre voi ați prefera o femeie mai plinuță in schimbul unei femei cu o greutate decentă? Fiindcă sunt derutată de faptul că majoritatea preferă mai mult fizicul decât sufletul în ziua de azi, criticând cât văd cu ochii, dar în același timp legați la ochi...

Răspuns Câştigător
| MarianWLF a răspuns:

Ar trebui sa o cunosc inainte sa trag o concluzie, am intalnit persoane, ba cu greutate, ba cu un chip nu tocmai atractiv, cu care dupa ce am purtat o discutie, le vedeam cu alti ochi. Chestia e ca, eu personal, apreciez o fata care arata bine, pentru ca imi creaza un sentiment de respect fata de ea, pentru ca are grija de corpul ei, si asta e de apreciat. In schimb, la o fata mai plinuta, ma intreb mereu cat are de gand sa stea asa daca nu se simte bine in pielea ei, si nu pot sa zic ca prefer neaparat una care arata bine, sunt fete superbe dar cand le vad cum fumeaza, beau, si injura mai ceva ca baietii, pai nu dau 2 lei pe ele, duca-se.

14 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Si daca ramai singura ce are traiesti

| Fatacunumeurat explică (pentru mgtow):

Așa mă gândeam și eu...să știi laughing

| RAY a răspuns:

Sa fie grasa sa vad ca curge untura de pe ea =eu am fantezia asta, desi prefer care au peste 200 de kg, nu conteaza fizicul, ca eu fac sex cu sufletele voastre, sunt un *** ghost boy

| Violleta2022 a răspuns:

Trebuie sa intelegi un lucru: pana pe la 25 de ani, mai toti alegem cu ochii, pentru ca nu vrem relatii serioase, neavand intentii de casatorie samd.
Este vorba de flirt si prieteni, amicitie si iesit la plimbare.
Dupa 25 de ani, esti mai matur si mai selectiv, uitandu-te inati la ce are omul in cap, ce-i iese pe gurita, inainte sa decizi daca fizicul este cel care primeaza.
Daca esti destul de matur/matura sa poti face asta la 18-20 de ani, inseamna ca iei in calcul, o posibila relatie pe termen lung.
In principiu, un om gras este perceput ca un om bolnav sau nepasator, iar asta ar putea foi unul din motivele pentru care isi gasesc mai greu un partner, dispus sa se sacrifice langa un om, posibil bolnav ori caruia nu-i pasa cum arata.

| Emma30555 a răspuns:

Sunt fete grăsuțe care s au căsătorit și și au întemeiat familii, deci dacă va fi sa fie îți vei găsi alesul

| Fatacunumeurat explică (pentru Emma30555):

Mersi pentru părerea ta și timpul acordat pentru a da răspunsul happy

| Crackman a răspuns:

De acord cu tine. Conteaza milt persoana... dar nu poti sa vii la unu cu 100 kg, suncile atarnate si tataele pana jos.
Asta duce a o lipsa a fizicului.

| Fatacunumeurat explică (pentru Crackman):

Exact și să arăți a minge, dar de fapt nu ești fiindcă nu te.a văzut niciodată în realitatea laughing) vezi ce ușor e sa îți dai cu presupusul

| OrdanKarris a răspuns:

Depinde cat de mult mai plinuta. Daca desfaci picioarele te accept pentru ceva bunastare in pat. Dar imi va fi cam greu sa ma afisez prin oras cu tine, just saying. Fa bine si fa-ti abonament la sala ca sa nu mai fi nevoita sa intrebi asta.

| Eduard196 a răspuns:

E ceva normal. Pentru ca asa am fost facuti. Fizicul da atractivitatea. Si fara atractie relatia e moarta.

| theforceofgood a răspuns:

Fetele când se uită după băieți, se uită cumva la sufletul lor?
Eu cred fetele se uită la băieți când sunt atraşi de ai, se uită la cât de bărbați sunt, la atitudinea lor, la farmecul lor şi nici decum nu se uită după sufletul lor.
Aşa şi la băieți, ei se uită după fere de care se simt atraşi, nu se uită dupa sufletul lor.
Când vrei să fii alături de cineva, te uiți după cineva de te vei simți atras, te vei simți mulțumit, te vei simți fericit etc.
Cum ar fi ca în loc de câine sau pisică, să-ți iei un porc ca animal de companie în casă pentru. că are suflet mai bun, nu carnivor ca căinile şi pisica care omoară alte animale precum păsările sau găinile?

| UsualBoy a răspuns:

Dacă vrei o relație de lungă durată, alegi întotdeauna fata cea mai inteligentă și cuminte nu pe cea mai frumoasă și proastă pentru că, după un timp, frumusețea dispare și rămâi cu proasta!

| DaniGl a răspuns:

Acum depinde de fiecare, daca stam si ne gandim conteaza si fizicul intr-o masura. Sunt si persoane care spun ca nu conteaza aspectul, dar daca ne gandim putin nu putem iesi cu un om care nu ne atrage.

| Fatacunumeurat explică (pentru DaniGl):

Da ok fie..cum spui tu fiecare cu gusturile lui.tot ce am vrut a fost să văd au fost părerile și unor persoane necunoscute...mersi de răspuns