| anonim_4396 a întrebat:

Heiii. Am facut ieri pe 14 august 15 ani big grin. Mi-a venit ciclu de vreo 6 luni cam asa, si de 2 luni nu mai sunt dar am facut`o protejat. Dupa o luna cand trebuia sa vina si nu a veniiit sad. acum a doua luna aprox intre 4-10 august trebuia sa vina again, si nu stiu ...am patit o infectie vaginala sau ceva de genu pentru ca ma mananca si ma ustura cand o fac sad si in luna iulie am avut itnre 4-10 o scurgere maronie de 1-2 zile dar FFF mica, si acum intre 4-10 august cu tot cu infectia vaginala am avut o scurgere de dim nitel, pranz nitel si cam asta a fost tot. Vreau sa`mi ziceti si mie ce ammm crying? Va rooog! Dereglari ale ciclului? Sunt gravida? sad heelp! sad

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Probabil ai o infectie grava, blenoragie, cel mai probabil. Trebuie sa ajungi urgent la ginecolog, fiindca la varsta ta, o asemenea infectie duce la sterilitate si favorizeaza cancerul de col (pentru care si asa ai un risc extrem de mare). Maine, impreuna cu un parinte, te duci obligatoriu la ginecolog. Ia-i cu tine si pe partenerul/partenerii tai, fiindca necesita tratament.

8 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Si stai asa si cauti solutii pe TPU?
Urgent la medicul ginecolog!

| liviu42 a răspuns:

Mergi la un control ginecologic de urgentza.

| Papusik a răspuns:

Poate s-a fisurat prezervativu. sau poate nu v-ati protejat cel mai bine ar fi sa mergi la un doctor.

| VacutzaRoscata a răspuns:

Daca te mananca in p**** de la varsta asta oh go on sper sa fi gravida

| DenizaVonDe a răspuns:

Tu ceri sfaturi de la straini cand ai putea cel mai bine sa vorbesti cu parintii tai [mama ta : e cel mai bine]...du-te la un doctor ginecolog! tu esti constienta ca poate dupa actul sexual te`ai fi putul alege cu vreo boala? poate nu te ustura degeaba, cine stie ce boala ai, sau ce dereglare ciudata, sau poate esti chiar gravida! la 14 ani [mai nou 15 (la multi ani pentru ieri!:*)] e grav sa fi bolnava, gravida, etc. iti urez mult noroc si sper sa te faci bine! si nu mai sta la pc, ci du-te la doctor de urgent, iar daca parintii tai nu stiu de tine si actul sexual, [in fine mama (cu toate ca ar trebui ambii sa fie informati)] spune`le, ca e cel mai bine pentru tine.

| DenizaVonDe a răspuns:

@VacutzaPoartaTanga : daca vrei sa dai sfaturi, sfatuieste mai bine prostituatele cum sa se f***! Fata asta a pus o intrebare la care cere un raspuns serios, si cat se poate de rapid! daca vrei sa te bagi in seama du-te la coltu strazii. e destul loc pentru tine.

| emastelista a răspuns:

Poate s-a rupt prezervativul eu iti recomand sa mergi la ginecolog

| AndSim a răspuns:

KidDaLoveKidDu : Multumesc!
Dar astfel de persoane nici nu trebuiesc bagate in seama. Fac contul doar din plictiseala si dau commenturi aiurea doar pentru a se baga in seama!