| Fioraa95 a întrebat:

Heiii. Sunt de 2 ani impreuna cu prietenul meu, si nu am... facut nimic, sa zic asa. Eu cred ca am nevoie ca relatia sa fie oficializata. De cand i-am spus asta, nu a incercat niciodata sa ma mai convinga, insa am temerea ca o dorinta prea mare l-ar putea face sa ma insele. In principiu am incredere in el, chiar am, insa, nu stiu, am frica asta pe care n-o pot controla. Oare ma ingrijorez fara rost?

36 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ce prost e, sta dupa tine de 2 ani,desigur ca tu nu vrei, tu ai vrea cu un vagabond frumos, popular, curvar, baiat rau care stie sa te faca sa vrei sex

| Violleta2022 a răspuns:

Daca te inseala inseamna ca nu este barbatul vietii tale, dovedind ca nu poti avea incredere in el niciodata.
Ce crezi ca se va intampla peste 5-10 ani de casnicie, cand va apare rutina intre voi? Va merge la altele, nu?
In orice caz, sunt doar speculatii, nu certitudine.
Cati ani aveti?

| corbulalbrosu a răspuns:

Nimeni nu-ti poate oferi un raspuns in aceasta privinta fiindca de foarte multe ori caracterul si adevarata fire a omului nu o poate descifra nici cel care ii este foarte apropiat si se cunosc de cand se stiu. Va trebui sa-l accepti asa cum este el si in plus sa-i acorzi si prezumtia de nevinovatie. big grin

| SG1995 a răspuns:

Și ce fel de oficializare aștepți? Ci ar trebui să-și mai de-a acordul în afară de tu și el să v-o arfeți? Popa? Mămica, tăticu?

| Lioana a răspuns:

Faptul ca i-ai spus dorinta ta iar el nu mai insista sa faceti sex inseamna ca a acceptat-o. El probabil nu e inca pregatit de casatorie. Ai rabdare cu el si fii draguta. De caracterul lui depinde daca te va insela sau nu. Chestia asta o poate face chiar daca te culci tu cu el. Dupa ce ar vedea cum e cu tine poate incerca sa vada cum e si cu altele. Daca te ingrijorezi nu schimbi nimic. Fii vesela, optimista si crede in tine si in sarmul tau. Daca e baiatul potrivit pentru tine vei ajunge sa te casatoresti cu el.

| ForeverAlone97 a răspuns:

Eu nu pot sa inteleg de ce te bagi in relatii daca nu poti sa oferi sex, daca te vrei virgina stai singura.

| Fioraa95 explică (pentru ForeverAlone97):

Asta e tot ce intelegi tu prin relatie? sex?

| RAY a răspuns (pentru ForeverAlone97):

Perverse sunt fetele astea

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru RAY):

Asa este. Le place sa-si bata joc de baieti

| RAY a răspuns (pentru ForeverAlone97):

Sa stii ca si mgtow aia au si ei dreptatea lor, pervesitatea, ipocrizia, minciuna, manipularea sunt ceva normal la multe fete

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru RAY):

Nu stiu cine-s aia, dar cred ca o sa ma interesez

| RAY a răspuns (pentru ForeverAlone97):

Https://en.wikipedia.org/wiki/Men_Going_Their_Own_Way
MGTOW differs from the men's rights movement, in that while the men's rights movement aims at changing the status quo, such as by changing the laws, MGTOW call for focus on self-ownership[10] and withdrawing from interactions with women.

Mack Lamoureux states that while "[a]t first glance, it's easy to lump MGTOW in with typical Men's Rights Activists (MRAs) who also believe that female oppression is a myth and that it's actually males who are oppressed—but that's not the case. The two groups differ significantly... While MRAs are out to fix the problem through action and activism, members of MGTOW hold self-preservation above all else, and because of this the majority of the community seems to have decided to bow out."[12]

Herbivore men
According to Roselina Salemi, writing for La Repubblica, the Japanese concept of herbivore men is a subset of MGTOW.[25] Mack Lamoureux, writing in Vice, sees herbivore men as a consequence of Japanese socioeconomic conditions and MGTOW as an ideological choice.[5] In a DELFI article MGTOW are described as a protest against feminist laws in the West whereas herbivore men are a response to traditional gender roles in Japan, such as those of salarymen.[26] Kashmira Gander writing for The Independent, sees herbivore men serving as role models for MGTOW.[14]

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru RAY):

Interesant

| ForeverAlone97 a răspuns:

Sexul trebuie sa faca si el parte din relatie

| Irinel15123532 a răspuns:

Daca te iubeste te va intelege, mai bine asteapta pana la casatorie.

| MadalinG99 a răspuns:

Oamenii sunt diferiti, daca crezi ca este persoana potrivita atunci incearca sa-l ti aproape, dupa parerea mea un om care te iubeste ramane langa tine indiferent de situatie.

| eugeniu2020 a răspuns:

Si daca oficializati relatia si faceti sex si descoperiti ca nu va potriviti, ce faceti atunci? va despartiti.
Ia si discuta cu el despre aceasta si vezi ce zice, spune-i direct ca vrei sex si gata, e ceva normal in ziua de azi

| Fioraa95 explică (pentru eugeniu2020):

Ideea e ca nu vreau. happy

| IAR a răspuns (pentru Fioraa95):

Daca ai stat 2 ani cu iubitul tau si nu ai facut sex deloc inseamna ca nu esti atrasa de el iar el daca nu a spus nimic inseamna ca te inseala deja.

| eugeniu2020 a răspuns (pentru Fioraa95):

Nu vei ce? daca nu vrei sa faci sex cu el, atunci lasa-l si gata!

| RAY a răspuns (pentru eugeniu2020):

Dar de ce sa il lase daca poate profita de el

| eugeniu2020 a răspuns (pentru RAY):

O fata care profita e o fata usoara si fara moral, e nimeni.

| Fioraa95 explică (pentru RAY):

Nu stiu in ce fel zici ca profit de el, am si eu salariu, nu sunt pe drumuri fara el sau asa ceva. Nu e ca nu vreau cu el, ci nu vreau in general pana nu voi fi sigura.

| Fioraa95 explică (pentru IAR):

De ce crezi ca n-as fi? Vreau doar siguranta, sa nu regret candva.

| Fioraa95 explică (pentru eugeniu2020):

Daca spui asta nu cred ca ai cunoscut vreodata iubirea, imi pare rau sa iti spun asta. Poate e si aia important, dar daca tu vezi intr-o relatie numai si numai sex...

| eugeniu2020 a răspuns (pentru Fioraa95):

Dar tu esti limitata rau, ce zic eu si ce intelegi tu?
lasa netul copilo si pune mana pe carte!
tu vrei, ba nu vrei, singura nu stii ce vrei!

| RAY a răspuns (pentru Fioraa95):

Profiti de el in alte moduri, nu esti atrasa de el fizic, il ti ca pe un catelus langa tine

| RAY a răspuns (pentru eugeniu2020):

Femeia este o fiinta perversa, asta aflam din toate scrierile umane

| eugeniu2020 a răspuns (pentru RAY):

Da, toate sunt niste curve, depinde ce fiinta trezesti din ea - curva-gospodina-lesbiana.

| eugeniu2020 a răspuns (pentru RAY):

Doar ca Fioraa95 e o fiinta care scrie de dragul de a scrie, sa nu zica ca consuma aerul degeaba si scrie aberatii

| RAY a răspuns (pentru eugeniu2020):

Nu toate Eugeniu, sunt si fete cu creier

| Endoryus a răspuns (pentru eugeniu2020):

Are 20 de ani. Ce vrei de la ea? E putin ciudat ca are 20 de ani dar nu are nevoi fizice. Posibil probleme la mansarda. Pacat de fraierul ala ca mai si sta degeaba dupa ea. Nu, o relatie nu consta doar in sex. Dar daca nu e sex, e o relatie platonica. Exact ce ai cu familia. Exista sentimenete si cam atat.

| eugeniu2020 a răspuns (pentru Endoryus):

De acord cu tine! ala e fraier, iar ea e proasta, combinatia perfecta.
asa sunt tinerii in ziua de azi, din pacate, de asta si traim in o societate infecta si platonica!

| eugeniu2020 a răspuns (pentru RAY):

Sunt Ray, dar din pacate foarte foarte putine!
majoritatea prefera sa se culce cu toti fraierii, sa le dea cineva bani, sa nu faca nimic si sa primeasca totul gata.Iar cand dau peste cineva si le bat sau le lasa gravide, se plang ca - ah, ce ghinion am! pai singure vor sex si pe urma striga ca sufera! proastele!

| dd17 a răspuns:

Dupa parerea mea un om care te iubeste ramane langa tine indiferent de situatie.