| Andradda a întrebat:

Heiii. Sunt foarte confuza in legatura cu un baiat. El e mai mare decat mine cu 4 ani. Suntem colegii la un curs de muzica. Ne intelegem foarte bine si intre timp acolo ne'am facut mai multi un grup. El are asa "reputatia" de a fii cu foarte multe fete. De la curs a fost deja cu 3. Sau are obisnuinta sa fie cu cate una pe zi. Prietenul lui cel mai bun m'a avertizat cum e el si m'a rugat sa nu fiu si eu ca celelalte. Si pe moment altceva infara de "stai maii linistit ca eu nu's asa" sau "mi-a spus de multe ori ca sunt mica, nu'ti fa griji oh go on".
Ideea este ca am incalcat ceea ce am spus. Era o zii foarte nasola, la scoala nu a fost bine, in familie m-am certat si singurul loc unde ma puteam duce sa ma linistesc era la acel curs. Incercam sa par vesela si super ok cum ma prefaceam si la scola, numai ca nu am putut pentru ca profesorul s-a enervat ca nu am invatat ceva si mi-am amintit de tot si aveam o stare jalnica. Tipul asa s-a apropiat de mine, a stat incontinuu cu mine, ma lua imbrate si vorbea cu mine. Ma facea sa ma simt excelent. Cand sa plecam nu am vrut sa ma duc acasa si am mers la o plimbare in oras cu tipul respectiv si cu inca cativa colegi de acolo. Am mai stat cam vreo ora si cand sa ne despartim el m-a sarutat, bine eu m-am retras simtindu'ma prost dar prietenul lui a vazut momentul [prietenul care m-a rugat sa stau departe]. Ok ziua a trecut, am mai vorbit cu el pe mess si m-am facut ca nu s-a intamplat nimic. Desi regretam momentul ca nu am stat mai mult >:".
Intr'o seara pe la 9 el era cu prietenul lui in oras in apropierea zonei unde locuiesc asa ca m'au sunat sa ies si sa stau cu ei vreo ora. Mama nefiind acasa si sora in oras am zis ca de ce nu.Cand ne'am intalnit el a dat sa ma sarute sau ceva si eu :"ce crezi ca faci?". Fiind si prietenul lui acolo nu am vrut sa fac nimic. Am mers si ne'am plimabat prin oras si pentru ca era seara imi era cam frig si el :"vaii. dar tremuri.vin'o la mine" si m'a luat imbrate, ok imi era frig si nu am zis nimic. Ma tot pupa si eu incercam sa par indiferenta, pana la urma logic ca am ajuns si la saruturi si din astea. Fiind din nou prietenul in zona nu am facut prea mult. Ajung acasa, mama si sora nu au aflat. Deci toate bune si frumoase. Dupa vreo 2 zile intru pe mess si ma contacteaza prietenul lui si imi zice sa'i dau igg si din astea eu nu am vrut asa ca a facut el acest lucru, m'a scos si de pe fbstraight face. A inceput sa ma barfeasca cu prietena mea cea mai buna si logic ca ea mi-a spus si m-am simtit fooarte prost. Eu acum nu stiu ce sa cred. Ideea este ca eu am inceput sa'l plac pe baiatul cu care m-am sarutat, nu stiu de ce dar ma atrage. Dar el ma place sau eram doar distractia lui pe serile alea 2? Intr'un fel regret ca nu am putut face mai mult pentru ca nu am facut de dragul prietenului care m-a rugat sa stau departe si eu asa am facut, dar el acum se poarta oribil cu mine. Vreau sa stiu daca am vreo sansa sa ma impac cu cel cu care m-am certat si daca tipul cu care m-am sarutat ma place. Voi ce parere aveti? Am facut ceva gresit?

2 răspunsuri:
| Deutza_2419 a răspuns:

Poate ca acel baiat te placea si nu a vrut ca prietenul lui sa isi bata joc de tine. acum nu stiu. dar incearca sa vorbesti cu el si sa ii explici ca te-a luat un pic valul si ca nu sti ce sa crezi.
Sigur va intelege si o sa va impacati. si legat de baiatul cu care te-ai sarutat dupa acele 2 zile ati mai vorbit? dupa asta iti poti da seama
mult noroc sa te impaci cu baiatul acela, sigur iti vrea binele

| crina_2867 a răspuns:

Deutza adre dreptate poate baiatul tine la tine asa ca, hai tupeu si explica-i ce s-a intamplat