| anonim_4396 a întrebat:

Heiii TPU! Am avut relatii cu iubitul meu si am facut fara prezervativ. Cand a simtit ca trebuie sa si dea drumul a iesit si dupa cateva secunde si-a, dat drumul, nu imediat. Exista vreun pericol al unei sarcini?

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu exista nici un pericol, exista sansa unei sarcini. Coityul intrerupt nu este o metoda de contraceptie, ci una de reducere a sansei de sarcina. In plus, ca sa functioneze, penetrarea trebuie intrerupta cu minim doua minte inainte de ejaculare, nu in ultimele secunde

| Atotstiutorul a răspuns:

Este pericol, dar probabil nu ai ramas insarcinata

| corbulalbrosu a răspuns:

Teoretic nu ar trebui sa existe nici cea mai mica o posibilitate de a se naste o sarcina. Insa doar daca sunt intrunite 2 conditii obligatorii si anume : 1. ) ca in momentul sexului tu sa NU fi fost in perioada fertila, si 2.) sau in mod absolut sigur sa-si fi scos penisul inainte de a se porni ejacularea. Sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Daca nu a ejaculat in vagin si nu erai in perioada fertila, nu este sa fii gravida.

| AllyAllina a răspuns (pentru Emilian65):

Si daca eram in perioada fertila si nu a ejaculat?

| Alicezzz a răspuns:

Normal. Orice contact sexual neptotejat poate implica o sarcina. Asteapta sa iti vina si daca nu faci un test de sarcina.

| Georgiana_Geo_1998_LHL1 a răspuns:

Daaaa.Dar totusi te-as dsfatui sa faci un test...pentru a fi sigura.O prietena de a mea a patit la fel si acum are un baietel de 2 ani.Nu vreau sa te speri dar ti-am dat un sfat. Funda?

| AllyAllina a răspuns (pentru Georgiana_Geo_1998_LHL1):

Nu stiu dc ar trebui sa fe un risc... am prietene care fac asta de ani buni si nu au avut nicio sarcina.

| JoK3RSIN a răspuns:

Eu in locul vostru inainte de a face sex as citi si cateva masuri contraveptive. Una dintre ele este pilula de a doua zi. Nu mai va aruncati cu capul inainte si cititi. De asta aveti acces la internet, sa va informati. Nu fiti salbatici, discutati. Nimeni nu s-a nascut invatat, dar parca instinctul asta animalic din voi va intuneca judecata.