| Amalia2305 a întrebat:

Uitati care e situatia in care ma aflu : din ianuarie am tot vorbit cu un baiat pana acum vreo 2 saptamani. Nu ne-am certat nu nimic,insa pur si simplu dintr-o zi am incetat sa mai vorbit unul cu celalat. Eu nu am realizat in timp ca m-am atasat enorm de el,insa acum avand in vedere faptul ca eu cred ca are iubita de vreo saptamana sunt geloasa si nu-mi pot lua gandul de la el. Ea este exact opusul genului de fata cu care l-as fi vazut vreodata. El stie ce simt pentru el, mi-a spus ca si el simte la fel pentru mine. El imi spune ca nu este cu fata respectiva,iar eu nu stiu ce sa mai cred. Daca nu este cu ea atunci de ce nu mai vorbeste cu mine?!
Asadar,ideea este ca el este cu ea desi nu-mi recunoaste,iar eu nu vreau sa ma bag in relatia lor,nu ar fi frumos din partea mea. Nu as avea niciun drept sa fac asta si totusi imi lipseste asa de tare uneori incat chiar ma doare absenta lui si ajung chiar si sa plang fara sa ma mai pot opri. Eu nu sunt asa de obicei, insa in ultima vreme multe lucruri mi-au mers din ce in ce mai prost si simt ca nimic nu e bine in viata mea. Cum pot sa trec peste fara sa mai sufar? Multumesc anticipat pentru sfat si sper sa aveti rabdarea sa cititi.

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Umple-ti timpul,gandul si sufletul cu altceva,incapataneaza-te sa alungi din tine pana si cel mai mic gand catre el!
Nu asculta muzica trista,nu te uita la filme romantice sau care te fac sa plangi si-ti aduc aminte de situatia in care esti.
E vara,iesi cu prietenele,mergi la piscina,iesiti la inghetata,la plimbare prin vitrine,bronzeza-te,fa o schimbare de look,fa mici excursii cu bicicleta,mergeti la picnic doua-trei prietene si da-i timpului timp,vei uita.
El,daca a plecat fara o vorba,merita acelasi lucru,nici macar o vorba din partea ta.
Nu-i mai da nici o atentie si cauta sa te regasesti pe tine,asa cum erai,frumoasa,zambitoare si echilibrata,in ianuarie cand a inceput totul!
Adu-ti aminte ca radeai,ca erai fericita singura si regaseste-te!
Si vei vedea ca un alt biat se va apropia fascinat si atras irezistibil de persona ta, vie, calda si senina, ca un bulgare de lumina!
Hai, zambeste si insenineaza-te!
Poti, chiar poti!
happy

| Amalia2305 explică (pentru greece12):

Multumesc mult pentru cuvintele frumoase, chiar mi-au fost de ajutor! happy

4 răspunsuri:
| Diiana232997 a răspuns:

Probabil s-a plictisit, asa-s baietii. Poate nu e cu fata respectiva, poate e cu alta. Lor le place sa aiba roti de rezerva.(Era o faza, fata : Daca nu intra el pe mine, nu intru nici eu. baiatul : Daca nu intra ea pe mine, intru eu pe alta ).

| neutrino a răspuns:

El s-a plictisit mai repede decat tine. Fii linistita, timpul te va vindeca.

| LuiLulubell a răspuns:

Probabil nu recunoaste pentru a pastra o portita deschisa spre tine, in caz ca nu va merge relatia cu ea. Daca vrei sa il uiti incerca sa iti ocupi timpul cu alte activitati, stai cu prietenii tai de exemplu si nu-l cauta.In plus daca nu are curajul sa recunoasca, sincera sa fiu nu merita osteneala.