| danielamitrut a întrebat:

Helllllp Plzzzzzzzzzzzzzzzzzzz. Deci am urmatoarea problema: joi am inceput un nou blister de pastile anticonceptionale. Joi le-am luat corect, vineri am luat corect, sambata la fel. Sambata am avut relatii intime, dar partenerul nu s-a terminat in mine. Duminica am luat pastila corect, dar luni am uitat si am luat marti, dupa 24h 2 pastile. Isi fac efectul pastilele luate pana atunci, e vreun risc?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Pana atunci n-ai ramas insarcinata. Dar de atunci incolo, pana dupa urmatoarea menstruatie, va trebui sa folosesti prezervativ la fiecare contact sexual.

5 răspunsuri:
| Sara2 a răspuns:

Daca ai inceput pastilele din prima zi de menstruatie e totul ok, dar daca ai inceput din a 5 trebuia sa astepti sa iei 7 pastile, da ma mir te tine menstra 2 zile? sau ai facut-o pe stop?

| DevilLife a răspuns:

Nu e niciun risc mai ales ca ai pastilele dupa 2 zile de la contact
Deci stai chillbig grin
totul e ok

P. S. incearca sa numai uiti caci atunci poate numai ai norocul asta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scrie pe prospect (daca te obosesti sa il citesti), esti protejat atat timp cat intarzierea e de maxim 12 ore. Daca intarzii mai mult, iei pastila cand iti aduci aminte dar pana cand termini blisterul nu mai esti protejata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e nicio problema.nu le lua pe aman2 in acelasi timp. ia-le la un interval de cateva ore daca mai gresesti. timp de o saptamana trebuie sa te protejezi

| ethan_7602 a răspuns:

In mine sigur nu s-a terminat...