| belanelu123 a întrebat:

Hello,am o întrebare...Cum este la ginecolog adică cum te controlează sa vadă dacă mai esti sau nu virgină? Cum face?

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Virginitatea unei fete/femei NU poate fi determina de absolut nimeni, deci nici de medicul ginecolog. Acesta poate constata DOAR/NUMAI starea FIZICA a HIMENULUI, adica daca este INTACTA/INTREAGA sau daca este ATINSA/LEZATA/RUPTA, sau in termen medical daca este sau nu DEFLORATA. Insa pe baza starii faptice a HIMENULUI nimeni nu se poate pronunta in privinta VIRGINITATII unei fete/femei. Este un "secret" cunoscut, stiut doar de fiecare fata/femeie in parte. Pentru a afla, a sti si a cunoaste ce se intampla in cabinetul ginecologic acceseaza si lectureaza urmatorul material : http://www.inovagyn.ro/......a-121.html

| SG1995 a răspuns:

Nu face doar asta, dar da, pai ca sa stabileasca virginitate fizica, se uita in cavitatea vaginala sa vada daca himenul e intact.

| Bernardus a răspuns:

Se uita daca himenul e intact, dar nu poate determina daca esti sau nu virgina, himenul se poate rupe si din alte cauze decat penetrare

| NUSHNUSHNUSH1231 a răspuns:

Trebuie sa se uite la tine in vagin, dar probabil nu isi va da seama chiar daca vede, nu are cum sa vada daca esti virgina sau nu.

| Iwliaaa a răspuns:

Îți face un control, îți atinge sânii pentru a vedea dacă ai noduli, după îți verifică vaginul, îți pune o chestie care lărgește pentru a vedea eventualele probleme cu părțile laterale și apoi intră ori cu o cameră (îți arată pe un ecran ce e în vaginul tău) ori cu degetul. Degeaba te informăm noi deoarece depinde și de medic, starea ta, de aparatura medicului, etc.