| belanelu123 a întrebat:

Hello,am o întrebare deoarece vreau sa fiu pregătită pentru orice...La ce vârstă apare durerea de măsea (daca apare ) și ce cauzează durerea maselelor? Fundaaa (scuza ți categoria)

Răspuns Câştigător
| 94Lucifer94 a răspuns:

Păi durerea de măsele nu apare la o anumită vârstă ci atunci când nervul este afectat. Iar cea mai comună cauză o reprezintă cariile. Deci dacă te speli zilnic pe dinți nu o să ai problema asta. Este important să te speli mai ales înainte de culcare dar și după mese.

1 răspuns:
| vizuk a răspuns:

Ca nu te speli pe dinti.