| NH4OH a întrebat:

Hello! Am o mică mare problemă. Orgasmul. Pe cine păcălesc? Pentru mine este o mare povară pentru că nu îl pot avea și îmi pare extrem de rău. Și nu, nu este vorba că mă axez pe el pentru că în timpul actului sexual cu iubitul meu uit datorită plăcerii. Chiar dacă nu există așa-zisul orgasm, este o plăcere mare și foarte raaar mi s-a întâmplat să mă gândesc pe parcursul actului la punctul ăsta și să m STRES pe subiect. Deci nu e vorba că mă chinui prea tare.
Partea frustrantă este că singură îl pot avea în nici 10 minute (uneori ). Îmi pun un film, căștile și gata treaba într-un timp atât de scurt.
ȘI MAI FRUSTRANT este că nici nu trebuie să-mi introduc vreun deget sau să mă dezbrac. Prin haine, dacă acord o presiune constantă cu mana pe zona intimă sunt gata, nu am nevoie de mai mult.
Până aici v-am povestit faptul că ÎL AM, dar nu cum mi-aș dori, în actul sexual, cu partenerul, să fie extazul amândurora.
Ca o altă poveste am să vă spun că am avut o singură dată orgasm pe bune, într-un act. O DATĂ!
Era primul iubit/partener sexual când eram destul de mică, dar nu începătoare. Știam cum stă treaba. Însă, de la o petrecere, de la o prostie s-a întâmplat să am orgasm. Ne-am distrat, am fumat niște subtanțe calmante în perioada adolescentină, băut deloc. Apoi a urmat actul sexual care a durat destul de muult cât nu mai ne stătea în putere aprox 2-3 ore. Obosisem atât de tare ambii, el nu terminase, încât hotărâsem să stăm în poziția 69 până termină el. Și am primit oral mai mult de jumătate de oră, eram terminați, timpul trecea și din cauza " fumatului " probabil..eram amorțiți. În fine. Surprinzător. stând în poziția 69 m-am terminat eu înaintea lui și atunci a fost singurul orgasm într-un act. A fost genial, țin minte că 2 zile după stând împreună, dormind mă mai apuca senzația că mi-ar veni din nou să îl am. Poate pentru că fusese foarte intens, mai intens decât atunci când mi-l produceam eu. Ciudat este că oralul l-am primit într-o atmosferă de liniște, cu calm, mișcări foarte ușoare, neapăsate cum majoritatea povesteau că(,) cu cât e mai hard cu atât vine mai repede. La mine a fost fix contrariul. De atunci a trecut destuul de mult timp, în care mi-am făcut singură orgasmele, pot avea mai multe într-o zi. Timp în care mi-am găsit persoana potrivită și perfectă pentru mine cu care m-am mutat. Relația sexuală nici nu se compară cu ce am avut prima dată, e mult mai intens, mai plăcut, mai hot, sezual și lista poate continua.
Dar de ce? Mă simt atât de prost uneori pentru el, pentru mine, pentru tot. A stat atâta timp și încă stă și " muncește " practic să am orgasm. O facem de atâtea ori la rând ( din plăcere, nu forțat ) însă, nimic! Mai hard, cât de hard a putut și oral și de toate tipurile, în toate pozițiile. Și mai slow, mai senzual. Tot nimic. El știe de experiența din trecut pentru că am avut discuții despre orgasmul meu și a zis că vom reuși cu răbdare și că nu-și explică atunci de ce l-am avut. Că trebuie să descoperim mai mult corpul meu.
Cam asta a fost povestea.
Am căutat pe internet și am citit cam tot ce trebuia de citit : clitorisul poate fi poziționat nu știu cum, nu are partenerrul penisul nu știu cum etc. Și efectiv nu am găsit nicio explicație logică.
Mi se pare foarte ciudat că singură pot să-l fac, mă stimulez mai mult psihic, mă concentrez pe cele mai hot lucruri din capul meu. Dar când sunt acolo, în act, pusă în fapt sunt aeriană. Aeriană adică am o plăcere mare în momentele alea, uneori există ejaculare, dar rar.
Nu știu, dacă aveți experiențe asemănătoare m-ar ajuta. Sau sfaturi și cum aș putea descoperi problema.
Mulțumesc, aștept discuții interesante.
Fundă.

Răspuns Câştigător
| bbobo22 a răspuns:

laughing mi-a luat ceva sa citesc intrebarea. Trecand la subiect, inteleg ca ai un partener care are multa rabadare si te iubeste, ceea ce este minunat. Poate nu ar fi o idee rea sa renunti sa te mai masturbezi pentru o perioada mai lunga si doar sa faci dragoste cu iubitul tau. Daca stii cum sa ajungi singura la orgasm, ar trebui sa poti sa-l ghidezi si pe el mai mult cum sa-ti creeze mai multe placere pana la orgasm. Sexul nu este mecanic, are o importanta latura emotionala. In plus tu stii ce-ti creeaza ma multa placere. Daca filmele te ajuta atunci uitati-va la filme... faceti filme...pana la urma ajungeti si la orgasm happy Succes!

8 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Nu ai partenerul potrivit, ala care sa te faca sa "zbori"!

| NH4OH explică (pentru danbnz):

Și ce ar trebui să fac? Să stau să caut până la 50 bărbatul potrivit, apoi să constat că. poate sunt inaptă din punctul ăsta de vedere și că de fapt era vina mea?

| danbnz a răspuns (pentru NH4OH):

Exista o mica diferenta, dar esentiala, in a face sex si a face dragoste.
Problema ta nu e fizica ci psihica... din experienta iti spun ca o femeie care iubeste are orgasm chiar si atunci cand nu are (fizic). Pare paradoxal ce spun dar iubirea e "motorul"!
Nu trebuie sa cauti... cu putin noroc vei da peste partenerul potrivit!
Exista o anumita "chimie"... nu ai gasit-o tu pana acum!

| NH4OH explică (pentru danbnz):

Ai dreptate ce spui tu acolo, însă nu cred că asta e problema mea. Dacă era asta, mi-aș fi dat seama

| Violleta2022 a răspuns:

Constat ca tu nu ai habar de cele 2 orgasme posibile la fata: cel clitoridian si cel vaginal.
Primul se obtine cu degetul, limba au o jucarie sexuala, actionand direct pe clitoris, celalalt orgasm, se obtine doar cu un penis adevarat, care sa excite pereteii vaginali si prin indemanare sa-ti produca un organsm vaginal, care este mult mai intens decat cel clitoridian.
Daca la voi este o problema sa-l obtineti pe cel clitoridian, ala vaginal vad ca nici nu aveti hbar de existenta lui.
Schimba parenerul, cauta unul dotat, sau unul care este dispus sa foloseasca jucarii sexuale si stie sa satisfaca vaginal.

| NH4OH explică (pentru Violleta2022):

Ai dat un sfat fix aiurea. Am vorbit despre orgasm la
g e n e r a l!
Ce e greu de înțeles din propoziția: Nu pot avea orgasm alături de partener? Deloc, de niciun fel! Ce rost mai avea să spun cele două categorii când eu nu am deloc? laughing)
Știu diferența, dar am pus problema la general spunând că nu pot avea orgasm cu iubitul meu și am explicat atât. De aici se deduce că nu pot avea nici clitoridian, nici cel vaginal. NICIUNUL.

| Violleta2022 a răspuns (pentru NH4OH):

Schimba partenerul, daca este incapabil sa te satisfaca!
Ce-i atat de greu sa intelegi?!

| mihai69 a răspuns:

Am doar o singură întrebare: ai încercat să intervii și singură atunci când faci dragoste? adică să îți stimulezi și clitorisul, manual, în timp ce ești penetrată? Sau să pui un film, din cele ce știi că te ajută să intri în vibrație?