| Luvly a întrebat:

Hello!
Am o mica problema! sper sa ma puteti ajuta...
Nu am mai avut prieten de 3 ani sad Simt nevoia sa am pe cineva pe care sa strang in brate sa simt ca tine la mine.
Am o prietena care are iubit si. mereu e fericita iar eu stau singura si trista ca nu am pe nimeni. Chiar ma simt prost cand aud ca ea se distreaza si sta afara mereu cu el iar eu nu am decat sa stau singura in casa pentru ca nu am cu cine sa ies ( este cam singura cu care ies afara pentru ca toate sunt plecat altundeva si nu am cum sa ies cu ele ).
Am placut un baiat 2 ani jumate -3 iar el nu m-a placut pe mine. adevarul este ca am suferit foarte tare dupa chestia aia, am slabit, am facut febra. Acum nu ma mai gandesc la el dar... as vrea un prieten straight face
Chiar am iesit intr-un parc mai mare ca sa cunosc oameni si sa ma imprietenesc, poate gasesc pe cineva de care sa-mi placa... Gasisem pe cineva dar s-a dovedit a fi un nesimtit cu injuraturi gen " date-n sange" straight face deci va dati seama ca mai bine imi iau gandu ` de la astfel de persoane.
Nu stiu cum sa fac. nu sunt nici disperata dar ma simt doar dingura.
Prietena mea zice ca si ea a fost la fel si ca o sa am atunci ca va fi momentul potrivit... sincer, m-am saturat de texte de genu oh go on ` de 3 ani tot astept pe cineva, si? nimic sigh
Plang des si sunt suparata, simt nevoia sa stau in casa si sa nu mai ies afara deloc, vad cupluri care sunt fericite, zambesc si se saruta. cum credeti ca ma simt?! asa ca mai bine stau in casa. nu vreau sa mai vad asa ceva.
Voi ce credeti?
Sfaturi... orice! sad
Dau funda si multumesc tuturor celor ce mi-au citit problema si daca vreti imi puteti scrie si o povestioara de a voastra asemanatoare cu a mea!

6 răspunsuri:
| CoquineNoire a răspuns:

Draguta,toate trecem peste aceste momente de singuratate,nu esti singura.
bine ca nu ai o relatie doar de dragul de avea una,trebuie sa ai grija pe cine alegi.
ce pot sa zic,nu ai zis ce varsta ai,ca pana la urma ai tot timpul din lume pentru o relatie,fiecare cu norocul lui,stai linistita,care va fi sa fie al tau nu ti-l va lua nimeni,iti va veni si tie vremea.
bafta,papusa,fruntea sus,nu mai fii suparata,nu lasa acest lucru sa te darame.
sunt destule fete singure care se distreaza ca intre fete, ies in oras etc. si nu simt lipsa iubirii din partea unui baiat.
iesi cu colegii de scoala sau vorbeste cu prietena ta sa nu te neglijeze, si poate iti face cunostinta cu cineva etc.
te-am pupat si inca o data bafta!

| ThePunisher a răspuns:

Am trecut prin acelasi lucru. Pana nu iti schimbi atitudinea, nu o sa se rezolve mare lucru. Cheia e sa gandesti pozitiv. Exemplu: iti doresti un prieten, un iubit, pe cineva care sa te inteleaga, etc. Nu stii cum o sa il intalnesti, nu stii cand, dar gandeste-te ca il vei intalni. Totul este sa crezi. In loc sa iti plangi de mila, incearca sa iti pastrezi speranta, si sa fii mai vesela. Daca crezi ca e de folos ce am scris eu aici, da-mi un mesaj pe privat daca ai nevoie de lamuriri suplimentare. Mult noroc in dragostewinking.

| bluebios a răspuns:

Fa-ti un cont pe un site de matrimoniale. Nu e nimic rau in a gasi pe cineva pe net, la urma urmei care e diferenta fata de a intalni pe cineva in parc sau la scoala etc. Ai in plus ai avantajul de a vorbi mai intai pe mess si poti sa te asiguri ca nu e un nesimtit ca cel intalnit in parc.

| Asdfghjklm a răspuns:

Stiu perfect cum te simti. Am o prietena care are un iubit si se distreaza misto. Am placut un baiat muult dar s-a indragostit d ea si acu sunt impreuna...ma doare extrem de tare dar incep sa trec peste... uneori ma gandesc ca poate nu voi gasi vreodata pe cineva dar apoi imi dau seama ca e o prostie. sincer imi pare rau pentru tine. Eu cred ca te-ai simti mai bine daca ai avea o prietena in aceeasi situatie sau asemanatoare cu care sa poti vorbi si sa te poti distra. Te puup si sper sa fii mai fericita happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai tu de ce crezi ca esti singura? care-s motivele principale? fii sincera cu tine, afla care sunt acelea, si rezolva-le happy

| AndreeaRoxana225 a răspuns:

Buna happy imi pare rau pentru povestea ta, daca poti sami spui unde stai adica in ce oras si ce zona?, si daca vrei si ID dar prin mesaj :*
o sa te ajut cum pot
imi pare sincer ft rau pentru tine