| Alina9898 a întrebat:

Hello am și eu o problema, mă irit rău de la lubrifiantul din comerț cu ce îl pot înlocui? Crema de galbenele e buna?

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Foloseste SALIVA, fiindca este lubrifiantul natural si printre cele mai performante, folosit de cand lumea si pamantul. In mod absolut sigur nu te vei mai irita pe parcursul actului sexual indiferent care va fi lungimea acestuia. Ai putea incerca sa folosesti ovulele spermicide (Pharmatex sau ContraceptM) care in urma dizolvarii in vagin pe langa efectul contraceptiv devine si un excelent lubrifiant. big grin Multa sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Lubrifiantul din comerț este pe bază de apă; dacă folosești altul, pe bază de ulei (cum sunt și cremele), adio prezervativ!
Așadar, ascultă ce zice corbul mai sus!

| 94Lucifer94 a răspuns:

Păi sunt și din astea bazate pe uleiuri, poate-s mai naturale și mai benefice. Sincer nu aș recomanda crema de gălbenele, aia e făcută cu grăsimi.

| vizuk a răspuns:

Wd-40