| MusicLover a întrebat:

Hello! as vrea sa stiu ce inseamna preludiu, penetrare si lubrifiere? FUNDAAA pentru cel mai explicit si rapid raspuns! xx

Răspuns Câştigător
| Lexus28 a răspuns:

Preludiul este actul premergator sexului (cand te pui in pat cu iubitul/iubita, va mangaiati, va sarutati etc), penetrarea este inceperea actului sexual (introducerea penisului in vagin), iar lubrifierea poate fi naturala (prin excitare) sau se poate face prin produse speciale impiedicand frecarea, actul sexual devenind astfel mai placut si mai putin dureros happy

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Vezi următoarea ta întrebare şi vei găsi acolo un răspuns COMPLET şi explicit...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Preludiul este partea introductiva a unui act sexual. El include o serie de activitati din care fac parte: dezbracatul, sarutul, mangaierile, tandreturile mai pe scurt. Desigur, lista ramane deschisa si poti adauga pe ea toate dorintele tale menite sa induca starea de excitatie.
Preludiul senzual este foarte important pentru pentru ca ajuta ambii parteneri sa se simta bine si ca partida de sex sa dureze mai mult si va ajuta mai mult femeile sa ajunga de mai multe ori la orgasm.

| veronika1 a răspuns:

Preludiu-atunci cand ai intentia sa faci sex cu o persoana nu sari ca nebunu pe ea sau respectiv pe el, pentru inceput v-a sarutati atingeti si v-a spuneti lucruri sexi...
penetrare-atunci cand baiatul penetreaza penisul in vagin,(baga)...
lubrifiere-lubrifiant un ulei care ajuta la penetrare, se gaseste in magazine de la durex este cel mai bun.Sa nu uitam ca atunci cand esti excitat se lubrifica natural si vaginul si penisul.