| Anachmr12 a întrebat:

Hello.
Astăzi am avut parte de primul contact sexual.
Adică azi m-am dezvirginat și pot sa zic că a fost foarte dureros...
As dori sa știu ce trebuie sa fac zilele astea sau acum imediat după ce s-a întâmplat.
Va rog sa îmi ziceți cam tot ce trebuie să știu.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Dezvirginarea este dureroasa cand partnerul nu-ti face preludiu deloc, ori nu are habar si forteaza, practic violandu-te.
Daca baiatul iti facea preludiu si obtina macar un orgasm clitoridian, erai perfect pregatita pentru prima partida sexuala, umezita, relaxata si penisul culisa usor in interior, cu extremd e utin disconfort si chiar un pci de placere
pacat ca ai fost practic violata. Cand prima experinats exuala este atat de traumatizanta, poate sa te streseze atat de tare, incat sa devii frigida si sa nu simti nimic la sex.
Ce trebuia sa stii despre sex si prima data, trebuie sa aflii inainte sa accepti partida sexuala., acum este prea tarziu, deja ai aflat ca a fost un act sexual foarte urat si dureros.

8 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Nu ai ce sa faci special. Totul e in regula.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si de ce nu vorbesti cu mama ta despre asta? Vii sa intrebi niste straini o chestiune ce ar fi trebuit sa o discuti cu unul din parinti.
Ce sa faci dupa asta? Sa te mentii curat/curata ca de obicei. Nu e ca si cum ai avut o operatie si acum ai nevoie de recuperare si tratament...sa fim seriosi

| Anachmr12 explică (pentru anonim_4396):

Eu nu mai am părinți de mica =( Și nu am de la cine să cer sfaturi =( uneori chiar îmi lipsește o mamă sad

| anonim_4396 a răspuns (pentru Anachmr12):

O imi pare rau. Daca v-ati protejat nu ar trebui sa fie probleme. Sper sa mai raspunda doamne/domnisoare de pe aici cu sfaturi.

| Anachmr12 explică (pentru anonim_4396):

Ne am protejat
Am folosit in prezervativ până a ejaculat și după ce s-a întâmplat la schimbat

| EuNuImiIubescViata a răspuns:

Nici eu nu stiu

| ambani12121212 a răspuns:

Sa pui plasture

| Lavvvviniiiaaa55 a răspuns:

Să te relaxezi.O să doară și a doua oară, dar mai puțin. Posibil și a treia și a patra oară.la mine a fost nevoie de 4 ca sa nu mă mai doară.E important sa vb cu el sa fie tandru in momentele alea pentru că o să te ajute.o sa fie o atmosfera frumoasa și o să doară mai puțin.