| WhisperInna a întrebat:

Hello,deci am o problema de cateva saptamani sunt impreuna cu un baiat, si acum vreo 2 zile mi-a spus asa : Toate fetele cu care am stat eu m-au ascultat tu de ce nu ai face-o [ Mi-a spus sa port ceva anume si am spus ca nu ] Dupa mi-a spus ca : Daca vrei ca relatie sa continuie ma asculti si faci ce zic eu. Eu i-am spus ca nu fac ca nimeni si daca ma place ma place asa cum sunt. De atunci nu am mai vorbit, la liceu l-am vazut si se uita dupa mine... Deci am nevoie de ajutorul vostru voi ce ati face in continuare, el cred ca inca ma mai place si eu as minti daca as spune ca nu il mai plac.Dau funda happy

Răspuns Câştigător
| buburuza2007 a răspuns:

El nu te accepta asa cum esti,este bine intr-o relatie sa luati decizii impreuna asa o solidificati si va apropiati mai mult,dar atunci cand iubesti o persoana printre aceste cuvinte nu exista un dar,aia nu e iubire,si pana la urma cine se crede acest baiat,mama ta?,nu are niciun drept asupra ta,este normal sa aveti pareri diferite,dar trebuie sa ajungeti la o cale de mijloc,scuza-ma dar eu zic sa stai de vorba cu el serios,nu asa se face, spune-i ca trebuie sa te lase libera, si sa-ti respecte deciziile, pentru ca si tu ai dreptul tau, succes

8 răspunsuri:
| anka89 a răspuns:

Nu zice nimeni sa nu te schimbi daca merita persoana respectiva, dar de aici pana la a face ce zice el mi se pare cale lunga si exagerata.Lui i-ar placea sa faca ce i-ai zice tu? Sa il placi in continuare, pana la o limita, doar toate au o limita in lumea asta, nu? si cred ca nu chiar atat de serioasa relatia voasta incat sa faca el ce vrea din tine.
Daca vrea sa aiba langa el un catel care sa ii asculte comenzile sa se duca sa isi caute in alta parte sau sa se intoarca la fetele care il ascultauhappy

| anabelisa a răspuns:

Nimeni nu te poate obliga sa faci nimic.Dar o sa intelegi acest lucru numai dupa ce vei invata sa te ridici deasupra micilor santaje sentimentale sau a temerii ca daca nu faci ce zice el, te va parasi. Daca vei accepta de-acum sa stabileasca si cu ce sa te imbraci, peste cateva luni poate hotari cu ce prieteni sa te vezi.
Ar fi bine de-acum sa stabilesti foarte clar regulile si sa-i ceri sa aiba incredere in alegerile tale.
Eu cred ca o relatie nici nu poate merge fara incredere!

| Azµre a răspuns:

Într-o relație nu se pun condiții!
E o prostie!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă mie-mi spune cineva ce să fac, dacă-mi ordonă, impune să fac aşa cum zice el/ea, trimit cu mult respect acea persoană direct în zonele genitale ale mămicii sale. Şi-ţi sugerez să faci şi tu la fel cu gibonul ăla.

| yanira4u a răspuns:

Din presupun eu ai o minte cu care sa gandesti tu sa horarasti ce vrei sa porti si ce nu. foarte bine ca nu ai facut cum a vru el. tu esti libera sa faci ce vrei. nu stiu ce e cu atitudinea asta din partea lui. mai bine ai lasa balta tot in privinta lui, mai sunt si alti baieti, crede.ma nu e el cel mai special dintre toti

| Vix999 a răspuns (pentru yanira4u):

Ba e mai special...in sensul ca e cu capul rau de tot!
Cum adica sa aiba pretentia ca tu "sa-l asculti"?
Te-a cumparat? Esti bunul lui personal sau ce?
Am cunoscut si eu un om d'asta...prietena lui nu avea voie sa intarzie mai mult de 5 minute ca nu o mai primea in casa...a dormit de cateva ori la mine din cauza asta, ca a prins trafic.
Se imbraca numai cum zicea el, vorbea cand ii dadea el voie etc.
Asa vrei si tu sa ajungi?

| RinXIII a răspuns (pentru Vix999):

Ca in harem, la arabi...
Eu iti recomand sa iti gasesti altul. Nu e de parca ar fi singurul baiat de pe Pamant, eh?

| looovee a răspuns:

E o prostie. Nu te respecta. Si nu te acepta cum esti. Ata e foarte rau