| Tigro a întrebat:

Hello everybody! :]
Am si eu o mica poveste, doar ca inca nu are final.Totul s-a intamplat acum 3 ani. Aveam un prieten ( iubit ), ne intelegeam foarte bine, totul mergea ca pe roate. Intr-o zi mi-a facut cunostinta cu prietenii lui de la bloc.
Am inceput sa ne intelegem foarte bine, ieseam zilnic afara( mai ales ca era si vacanta de vara ), dar.eu ma intelegeam poate prea bine cu un tip din gasca.
Pe atunci, lui ii placea mult de mine. Dar era cel mai bun prieten al iubitului meu. Nu puteam fi impreuna ( din mai multe motive )
M-a intrebat daca vreau sa fiu prietena lui, si eu am refuzat.Prietenia intre noi nu s-a stricat pe moment.
Dar peste ceva timp, m-am despartit de iubitul meu, si nu am mai iesit cu ei. Relatia noastra de prietenie s-a deteliorat mult in timp.
Astazi, roata s-a intors si mie imi place acum de tipul acela. Faza e ca are prietena, de ceva timp.Eu cred ca inca mai simte ceva pentru mine deoarece ma mai suna din cand in cand sa ma intrebe de sanatate, alea alea. Dar e foarte distant. I-am spus ca il plac mult, si a reactionat cam asa : " Mi-am dat seama. :d Totusi, de ce nu mi-ai spus mai demult? ". Nustiu ce sa fac. Am incercat de atatea ori sa il uit dar.nu stiu. chiar nu pot. Am petrecut impreuna clipe de neuitat. Ne intelegeam ca cei mai buni prieteni.
Acum, chiar nu stiu ce sa fac. Va rog dati-mi un sfat.
Multumesc ca ati avut rabdare sa cititi >tot.:"

Răspuns Câştigător
| anonimaa a răspuns:

Hey uite iti dau un sfat pe care sa nu. l uiti niciodata:in viata trebuie sa lupti ca sa obtii ceva, iar in dragoste trebuie sa lupti mult mai mult si pentru cele mai nesemnificative lucruri, doar ca in dragostesigh nimic nu este nesemnificativ.
sper ca ai inteles...stra-bunica mea mi-a spus aceste vorbe si eu ti le spun tie fiindca sper sa. ti arate ca trebuie sa lupti pentru cea ce vreihappy
asa am fost si eu intr-o zi. roata s. a intors si am ajuns sa fiu innebunita dupa baiatul care pana acum cateva luni ma adora. el nu mai tinea in mod special la mine dar, dupa ce m.am dus la el foarte sigura si i.am spus ca il iubesc si ca voi lupta cat de mult voi putea si pentru o farama de iubire, am simtit scanteia dintre noi. de atunci si pana in prezent [sunt cam 6 luni] formam un cuplu minunat si ii sunt recunoscatoare strabunicii din cer fiindca mi. a spus acele vorbe care m.au motivat sa merg pana la capat.
in concluzie... poti incerca sa faci ca mine si poate sa reusesti sau, te poti ascunde de el, lasand timpul sa treaca in speranta ca il vei uita si peste 1 an sa. l vezi din nou si sa regreti enorm ca nu ai luptat pentru cea ce ti.ai dorit.
muulta bafta si sper ca te.am ajutat:*:* XOXO (fundita?)

8 răspunsuri:
| 16.laura.16 a răspuns:

Nu trebuie sa il uiti. Asa cum tu ti-ai dat seama ca el cel pe care il placi cu adevarat, asa isi va da si el seama. Nu-l presa, nici el nu a facut-o!

| noName_8681 a răspuns:

Intreaba-l ce simte pentru tine

| Tigro explică:

Are prietena. straight face
Nu mi-ar spune ce simte pentru mine in momentul asta.
Plus ca vorbim foooarte rar. straight face

| Tigro explică:

Multumesc mult de sfaturi big hug

| bobocel1997 a răspuns:

Pai in primul rand ideea este ca poate fostul tau iubit il pune pe actualul de care iti place sa te sune pentru ca poate fostul inca mai tine la tine. Nu stiu acum depinde de situatii.

Ideea e ca mai bine te-ai duce la el sa mai stati impreuna. dar sa fiti si voi mai singuri...ca niste simpli prieteni... poate apoi veti deveni buni prieteni iar apoi pe bune happy

Succes. Tine-ne la curent.

| ReadyToHelp a răspuns:

Sint de acord cu Nu da in viata trebuie sa lupti pentru ceea ce iti doresti mai ales daca stii ca si el te doreste pe tine, posibil el a vrut sa iti demonstreze ca poate sa traiasca si fara tine, dar in realitate te place poate chiar si te iubeste asa ca fii puternica si incearca sa il cuceresti

| ramonyca a răspuns:

Pff sigh pai nu stiu incearca sa vorbesti mai des cu el, incearca sa-i fi prietena buna. adica intreaba-l daca tine la prietena lui. si in functie de raspunsu lui te poti indruma. daca spune ca tine la ea nu crd ca mai are rost sa incerci, daca spune nu atunci bafta:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei sal intorci inapoi vorbeste cu el spune-i cit de mult il iubesti ca ai gresit?