| XxBlueRosexX a întrebat:

Hello exista si alte semne de sarcina in afara de clasicele simptome? Eu momantan ma balonez destul de des si manac de mai multe ori pe zi mai spuneti-mi si altele dar in afara de ameteli greturi varsaturi si deranjarea mirosurilor...plss dau Funda + vot

Răspuns Câştigător
| SabbySabbynutza a răspuns:

Da: 1. Intarzierea sau disparitia menstruatiei
2. Greata sau raul de dimineata
3. Sangerari sau alte scurgeri vaginale
4. Sensibilitatea crescuta a sanilor
5. Oboseala sau somnolenta
6. Dureri de spate si ale coloanei vertebrale
7. Durerile de cap
8. Poftele alimentare
9. Linia de sub ombilic se inchide la culoare
10. Cresterea temperaturii bazale
11. Nevoia de urinare mai frecventa
12. Balonata si/sau constipata
13. Sensibilitate crescuta la miros si mancare
14. Simt ca am ramas insarcinata
15. Testul de sarcina
SPER SA TE FI AJUAT:*:*

7 răspunsuri:
| UbexFlo a răspuns:

Din cate stiu eu, simptomele sarcinii sunt greturile si varsaturile, deranjarea mirosurilor cum zici tu si intarzierea ciclului menstrual dar, atentie, nu te baza pe ciclul menstrual pentru ca poti avea ciclul regulat si tu sa fii insarcinata in luna a9a.

| IMC90 a răspuns:

Da, iti creste si creierul, nu numai burta. Dupa cum scrii, n-ai de ce sa-ti faci griji.

| drhotzu a răspuns:

Pai simptomul cel mai bun: faptul ca e pozitiv testul de sarcina!

| BreeTPU a răspuns:

Mult mai multe detalii despre primele semne de sarcina aici http://www.bree.ro/discutii/mamici/1852-primele-semne-de-sarcina.php

| SabbySabbynutza a răspuns:

Tu nu prea te ti de cuvant ca dai funda si votwaiting

| XxBlueRosexX explică (pentru SabbySabbynutza):

Scuze dar credeam ca o sa mai primesc raspunsuri si nu m-am grabitwinking

| AndreeaEM a răspuns:

In primul rand... daca iubitul tau nu a ejaculat in tine, nu poti fi insarcinata. Simptomele cam astea ar fi: intarzierea menstruatiei, stari de ameteala, greturi, pofta de mancare exagerata, inegrirea sanilor(portiunea din jurul sfarcului). Cel mai sigur, pentru a vedea daca esti cu adevarat insarcinata fa un test, e cel mai sigur! Succses!:*