| ewgenyah a întrebat:

Hello.Intrebarea mea este urmatoarea:
In urma cu doua saptamani si ceva am cunoscut un tip care mi-a placut extrem de mult, ne potrivim din foarte multe puncte de vedere.Problema este ca el tocmai a iesit acum o luna dintr-o relatie de 4 ani cu o tipa care locuieste foarte aproape de noi si inca sufera, vorbeste despre ea(am acceptat sa vorbeasca despre ea ca sa poata avea incredere in mine), si apoi il apuca stari naspa.De fiecare data cand petrecem mai mult timp impreuna urmeaza o perioada in care abia vorbim, nu-mi raspunde la telefon, uita sa sune si parca suntem straini. Mi-a spus ca nu se vor impaca si sa am rabdare ca el nu se grabeste insa aceasta distantare ma face foarte confuza si nu stiu cum sa reactionez in niciun fel.Am in cap o mie de scenarii despre ce face cand nu e cu mine si toate astea sunt in contrast cu sinceritatea extrema de care a dat dovada in timpul petrecut impreuna, discutii foarte intime despre familia lui, despre el...Cum ar trebui sa ma comport si ce sa fac? Nici nu vreau sa ne despartim insa nici nu vreau sa fiu respinsa.

2 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

El inca nu este pregatit sa aiba o noua relatie, e mult prea devreme.Trece printr-un proces de dezintoxicare de cealalta si, dupa 4 ani, nu e usor.Ca sa vrea sa fie cu tine face parte din dorinta lui puternica de a o uita complet pe cealalta si asta nu e un lucru usor.Are nevoie de multe clipe de singuratate,ca sa inteleaga singur ce se intampla cu el.
Sfatul meu este,daca ti-e drag de el,sa ai o rabdare foarte mare si sa-l incurajezi mereu sa iti vorbeasca, sa se descarce, ii vei deveni nelipsita.Cate un pas de fiecare data si nu fii nerabdatoare!
El vrea sa fie cu tine,daca nu vroia nu s-ar fi incurcat si, in nici un caz nu vrea sa te raneasca cu ceva.
Deci, rabdare!

| Kyuubimon a răspuns:

Gandeste-te la sentimentele lui cat a fost cu cealalta fata, poate ca inca mai simte ceva pentru ea; poate ca va incerca s-o recucereasca.El nu stie de fapt ce simte pentru tine.Si apropo, nu cunosti deloc o persoana in 2 saptamani,asta cere timp.Ti-a spus, de fapt,de ce s-a despartit de cealalta fata:daca a fost vina lui sau a ei?
Desigur,daca ti-a spus asta,probabil a spus si ca a fost vina ei; dar daca o intrebi pe fata cealalta iti va spune ca el e de vina.Oricum ar fi,nu poti avea incredere in orice cuvant de-al lui. Daca as fi in locul tau as vorbi direct cu el, fara ocolisuri. Daca te respinge, nu a fost dragoste ci a incercat sa-si bata joc de tine.