| anonim_4396 a întrebat:

Hello...pff...cam greu...sunt cu andrei de 1 an jumate...ne intelegem foarte bine...ne iubim...si...impartim totul si bune si rele...ne'am cunoscut acum 4 ani.eram clasa a 9 a...dar...nu ne suportam... dupa 2 ani.ne'am ravazut...am vb pe mess nopti la rand.si am decis sa iesim impreuna... dar nici prin gand nu ne trecea ca...acea relatie...va dura att si ne va apropia atat de mult...in fine o poveste frumoasa...pana in ziua cand tata...fiind o persoana mai autoritara... mi-a interzis sa'l mai aduc pe andrei la mine acasa... a inceput sa'i gasesasca tot felul de defecte...incat nu'mi venea sa cred... tata spunea toate acele lucruri? acum...nu stiu cum sa ma port...sunt clasa a 12 a...si eu si andrei...incercam sa ne concentram asupra testelor de bacalaureat...dar...totusi...ne gandim neincetat unul la celalalt...acum...ne vedem doar duminica... tata mi-a interzis sa ies in cursul saptamanii afara...nu stiu cum sa reactionez...Eu si andrei ne'am facut planuri de viitor...ne dorim nespus de mult sa locuim impreuna... ce spuneti...sa astept sa termin cu bac'ul si apoi sa iau o hotarare? sau sa iau acum o decizie? sa'mi aleg viitorul singura...sau sa'l las pe tata sa o faca? vreau doar parerea voastra sincera... poate ma va ajuta...merci:*:*:*

14 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Vezi daca tatal tau nu are cumva dreptate...vezi ca s-ar putea sa nu fie asta ceea ce iti doresti cu adevarat. Voi puteti sa va pregatiti pentru examene si sa va si bucurati unul de altul. Dupa orele de scoala te poti vedea cu el. Tatal tau exagereaza pentru ca iti vrea binele, dar iti face si rau. Explica-i ca un parinte bun isi lasa copilul sa creasca si se bucura pentru el.

| CevaNormal a răspuns:

Buna, si eu ma numesc Andrei si am si eu o relatie de un an si o luna, iubita mea la fel e a 12-a, eu deja am absolvit facultatea, la noi tot erau putine necazuri din cauza mamei sale, dar totul s-a lamurit pe cale diplomatica, eu i-am demonstrat mamei sale ca sunt un baiat serios, de incredere si ca o iubesc nespus de mult pe fiica ei, si fara nu sint nimeni. Incetul cu incetul mama s-a obisnuit. Desigur aici foarte mult a depins de iubita mea, ca ea ma sustinea mereu pe mine, si eu faceam in asa mod ca toti sa fie fericiti, pe unde mai bine oe unde mai rau, dar am trecut de o bariera grea din viata. Desi eram constient si sunt ca viata ne pregateste diferite situatii grele prin care trebuie sa trecem, sa ginem capul sus si sa privim inainte. Parerea mea referitor la povestea ta este sa-l sustii pe Andrei in continuare, sa fii cu el, sa nu-l lasi sa sufere, si mai ales sa simta singuratatea, crede-ma cind persoana iubita este alaturi de tine si la rau si la bine, atunci este o demonstrare vizibila a dragostei ce eu porti. Planificati sa va vedeti mai des, exista o multime de motive cum sa iesi din casawinking, asa ca nu lasa sa-ti scape dragostea din mina, pune,, gheara'' definitiv pe ea. Mult succes!

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Ia tu o decizie. Eşti majoră, eşti responsabilă pentru faptele tale. Dacă îţi doreşti să fii cu Andrei, fi! Aşteaptă totuşi să treacă BAC-ul şi apoi mutaţi-vă împreună dacă puteţi şi vreţi amândoi. Succes în viaţă şi baftă la BAC!

| madalicious a răspuns:

Buna!

Sfatul meu este sa iei decizia dupa Bac pentru ca e mai bine si nu il lasa pe tatal tau sa iti conduca viata este viata ta nu a lui si nu e el iubitul lui andrei! ci tu.

| cioko19 a răspuns:

Buna!

Daca simti cu adevarat ca il iubesti, ca veti avea un viitor impreuna, atunci alegeti viitorul singura.
Doar ca.sa fi sigura de ceea ce alegi, ca sa nu regreti mai tarziu:*.

Bafta!

| Betty18 a răspuns:

Asteapta sa se termine bacul si ia o hotarare singura caci e viata ta nu a tatalui si tu esti majora

succes

| georgiana a răspuns:

Fa ce-ti dicteaza inima, ca apoi sa nu regreti! vorbeste cu tatal tau si spune-i de decizia ta, inceraca sa-i schimbi parerea despre prietenul tau! Daca nu, mai devreme sau mai tarziu tatal tau va accepta relatia voastra...
Succes la bac si in luarea deciziei corecte! by`

| Crs a răspuns:

Nu te lua dupa tatal tau, daca nu esti inca majora, o sa fi in curand thinking si dupa ce vei termina cu bac-ul si vei da la facultate du-te in alt oras undeva sa fii cu Andrei si locuiti impreuna ca sa puteti fi fericiti. Sau mai poti avea o discutie cu tatal tau si sa ii spui ca Andrei este o persoana buna, baiatul pe care il iubesti si ca trebuie sa-l accepte chiar daca vrea chiar daca nu vrea!

| r8driver a răspuns:

Daca tot tu esti persoana cu marimea penisului, vreau sa te antreb> despre Andrei este vorba?

| petronela_4784 a răspuns:

Nu lasa pe maine ce poti face azi! Nu astepta sa se termine cu bac-ul! In orice relatie apare cate un impiediment, iar in cazul vostru este chiar tatal tau! Ia decizia acum...fiti impreuna in continuare... iubiti-va si o sa vedeti ca dragsotea adevarata invinge totul! Fiti alaturi unul de altul si o sa treceti si pe aceasta piedica a relatiei voastre! Aveti incredere in voi, in relatia voastra si o sa fie bine!

| buburuzaucigasa a răspuns:

Este viața ta nu a tatalui tau nu traieste el cu Andrei ci tu.

| crizantema a răspuns:

Eu zic sa-l lasi pe tatal tau sa aleaga.Cand vei fi la facultate tot el alege.Cand vrei sa te mariti tot el alege...cand o sa ajungi la batranete tot tu o sa regreti ca ti-ai ratat viata...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna...sincer daca ai 18 ani ar trebui sa discuti cu tatal tau o data serios, si sa ii explici situatia... daca deja vreti sa locuiti impreuna, spune`i si asta...nu o sa stai la casa parintilor tai pana imbatranesti... dar sunt sigura k va fi mult mai linistit tatal tau daca vei lua bacul cu brio...asa am patit si eu cu tatal meu... exact k uh... ti-a interzis sa te duci cu prietenul tau acasaa la tine, sa iesi decat duminica, tocmai ca sa te poti concentra pe bac acum...si dupa aceea restul. parerea mea: bacul e ff imp, asa ca stai cu gandul acolo, pentru ca dupa aia o sa ai tot timpul din lume sa stai si cu andrei. crede`ma din proprie experienta!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Yoo ce ma fac ca am avut o relatie de 3 luni si ne-am despartit si acum ma ameninta ca no sa ramie asa si ca o sa ma zic tateicrying si eu nu vreau chestia asta. ce ii spun tatei daca el ii va spune ce sa ii spun?cryingeu sunt intra 9 si el este intra 12cryingva rog dati-mi sfaturiicrying