| Gabriela_Diana_1999 a întrebat:

Hello.
Prin aceasta cale, incerc sa imi dau seama ce simt, va rog sa fiti indulgenti cu mine.
Am avut o relatie de 4 ani careia i-am pus punct din cauza neintelegerilor din ultimele 6 luni. Precizez faptul ca, diferenta de varsta era de 9 ani.
O nunta a unor rude, totul bine si frumos, pana mi-am exprimat dorința de a pleca acasa. Oboseala ma acaparase.( ora 04: 00 a.m ).El nu a fost de acord. Eu intram la munca la ora 10: 00 ...ne-am certat, intr-un final am plecat acasa.
Mi s-a reprosat ca l-am" jignit" fata de rude prin faptul ca am plecat acasă la ora aceea.
Evident, simțindu-ma jignita, am insistat sa ne despartim, desi el a facut tot ce era posibil, omeneste, sa nu se intample acest lucru.
Dupa 6 luni, m-am atasat de un baiat care lucra aproape de locul meu de munca. In acest timp, el continua sa ma caute...
Recunosc, a fost si dorinta de a-i arata ca pot si fara el. Baiatul actual, este de aceeasi varsta cu mine. Sunt 9 luni de când suntem impreuna.
Si problema...
Sunt momente in care imi doresc sa il reintalnesc..., sa il intreb daca este bine, chiar daca eu am fost cea care a inchis orice cale de acces catre mine.
Asta s-a intamplat astazi...eu in masina, el in masina, nu stiu daca m-a observat, dar pe mine, clar, m-a bulversat.
Asta a avut ca efect ...respingerea actualului.
Nu mai reusesc sa fiu eu langa el.
Sfaturi.
Multumesc frumos.

Răspuns Apreciat de Editori
| MPersephone a răspuns:

Nu te intoarce in situatii toxice. Daca vrei sa il intrebi cum se simte, cheama-l odata la o cafea, vorbeste cu el. Nimic mai mult. Pleaca si nu mai intoarce capul. Mergi mai departe si nu repeta greselile.

3 răspunsuri:
| Crackman a răspuns:

Renunta... la ce este trecut.
Si daca nu poti trece peste, nu ii pierde timpul celui de acum.

| Vanesa87 a răspuns:

Incearca o aventura,e posibil sa iti ofere raspunsuri la orice intrebare, este posibil sa fii inca apacarata de repercursiunile trecutului, barbati sunt cei care cunosc acest subiect foarte bine, eu personal ma rezum la ceea ce ti-am spus, de multe ori gasim raspunsuri singure acolo unde ele nu sunt dar si multe rezolvari