| Ahn a întrebat:

Hello, TPU! Am fost cu un baiat 2 ani, dupa care, din certuri generate de gelozie, m-am despartit de el(si pentru ca am vrut sa vad daca mai lupta sa ma castige innapoi). Insa el nu prea m-a mai cautat... Si cand ma cauta imi spunea ca ma iubeste dar ca nu e sigur ca ma mai vrea. Asta pana a trecut o luna si eu am cunoscut alt baiat care ma facea sa uit de fostul. Cand a aflat de noul meu iubit fostul meu a inceput sa ma caute, sa planga la telefon, sa-mi aduca flori si cadouri, insa eu incepusem sa ma atasez si de prietenul meu actual (care este un baiat frumos, placut, si bun cu mine). Am mers pe 2 fronturi o perioada incercand sa imi dau seama ce e mai bine pentru mine, insa nu am reusit sa fac o alegere. Fostul meu imi promitea ca de data asta va fi bine, ca ma iubeste mult si ma vrea innapoi; iar actualul ca e indragostit de mine si ca vrea o relatie frumoasa alaturi de mine. Intr-un final fostul meu a incetat sa ma mai caute si s-a combinat cu o alta fata despre care spune ca il face fericit pentru ca e o fata grozava si ca nu vrea sa o raneasca, intalnindu-se cu mine in continuare sau lasand-o pentru mine, iar la finalul discutiei noastre mi-a spus ca ma iubeste, insa stie ca nu l-as face fericit. Acum plang si sunt trista pentru ca inca il iubesc. 2 ani din viata unui om e enorm si nu pot sa sterg toata amintirile cu una cu 2. Ce ramane de facut?

3 răspunsuri:
| dincolodevise a răspuns:

Buna....stiu ca iti este greu. cum ai zis si tu sunt 2 ani si nu o sa-ti fie prea usor sa uiti tot ce a fost, insa daca nu se mai poate asta e. gandeste-te ca nu te merita! daca chiar te iubea lupta pana la capat si nu renunta la tine pentru nimic in lume. atunci cand tu ti-ai facut un alt prieten el a avut orgoliul ranit si a inceput sa te caute, dar pana atunci de ce nu te-a cautat? ..pentru ca el stia ca tu il iubesti, dar atunci cand a vazut ca te pierde s-a razgandit ..stii si tu cum este :iti dai seama ce ai, dupa ce pierzi.acum, ca el si-a facut alta prietena eu zic sa continui cu noul tau prieten si sa-l lasi in pace ..stiu ca-l iubesti si ca nu poti renunta, dar lasa-l un timp ..nu-l cauta. sa vezi ce se intampla. pentru ca sunt sigura ca, daca intr-o zi el va veni la tine sa-ti propuna sa fiti impreuna vei accepta pentru ca in sufletul tau sunt amintiri. dar acum incearca sa te gandesti ca nu te merita. ca asa a fost sa fie. incearca sa-l uiti chiar daca va fi enorm de greu ...succes..ai grija de tine te pup

| TutiQ a răspuns:

Nu poti reconstrui ce a fost, oricat ai incerca. Parerea mea este sa mergi inainte, sa incerci sa ai o relatie frumoasa cu baiatul asta care te poate ajuta sa-l uiti pe fostul. Daca nu a luptat pentru tine si daca te-a cautat doar cand te-a vazut cu altul, eu spun ca nu se merita. E greu sa treci peste 2 ani, stiu, dar viata merge inainte. Daca va iubeati cu adevarat, nu ajungeati la despartire.

| TreiSurori a răspuns:

Am o prietena care a stat cu un baiat 5 ani de zile si are cam aceeasi poveste ca si tine. Dar ea este acum fericita langa actualul. Crede-ma ca fostul tau prieten nu mai era indragostit de tine ci era doar obisnuinta..se obisuise cu tine.

Eu zic sa nu mai plangi ca nu merita, continuati viata alaturi de actualul si incearca sa il uiti. Pur si simplu nu te mai gandii, si daca iti trece prin cap un singur gand suna-l pe iubitul tau (actualul) si incearca sa discutati despre cum e vremea de exemplu.

ps: sterge id-ul telefonul si tot de la fostulwinking.
Bafta