| DeeaRoz a întrebat:

Hello TPU! Chiar am nevoie de ajutorul vostru! Imi place de un baiat de la mine din scoala.Doar ca el este mai mic ca mine cu un an. si de 2 saptamani incerc sa fac rost de id`ul lui. cum credeti ca as putea sa ma imprietenesc cu el si totusi sa ies cu el afara sau nu stiu... ceva de genul asta.happy

1 răspuns:
| AIRIUS a răspuns:

Buna!
Incearca sa vezi daca din clasa de la el,cunosti pe careva,asta ti ar putea deschide o portita.
Daca tu vb cat de cat cu el, intra in v cu el, spune i.ca tii s a stricat ceva la PC si poate are el vreo idee{ii spui ca ai auzit de la cineva,ca el se pricepe la calculatoare},in felul asta,infiripezi o mica relatie de amicitie.
Daca neaga,si spune ca el nu se pricepe la problema PC ului tau,apeleaza tot la el,si cum altfel decat sa i ceri ajutorul lui,decat sa ti recomande un prieten,nu are cum sa nu cunoasca pe cineva.
De la resp,in mod sigur afli, tot si va puteti imprieteni.
Bafta, sarbatori fericite!