| AnNonim35455445 a întrebat:

Hello TPU.v-am povestit ca il iubesc pe fratele iubitului surorii mele, etc..stiti deja povestea...acum mai am o intrebare
Conform religie ortodoxe este pacat sa fiu cu fratele iubitului surorii mele? ..mai ales daca sora mea se casatoreste cu iubitul ei[probabil peste cativa ani ei se vor casatori pentru ca se iubesc mult, dar si eu il iubesc foarte mult pe pr meu]

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, este pacat din clipa in care ei se logodesc/casatoresc in biserica si din acea clipa biserica va interzice legatura voastra. Cat timp nu sunt casatoriti sau logoditi religios, nu e pacat.

| Alexakos a răspuns:

Nu sti ce vorbesti. daca se casatoresc o sa fie cumnati. nu se poate. voi de unde aterizati?

| Sara2 a răspuns:

2 frati cu 2 surori nu merge... parerea mea este sa o intrebi pe sora ta daca se iubesc cu adevarat... daca nu macar sa se desparta stii ca tu ai o sansa

| AnNonim35455445 explică (pentru Sara2):

Ei se iubesc k adevarat..la fel si noi..numai k ei au o relatie de 1 an si kv..si noi de 2 luni

| Oana92 a răspuns:

Nu cred ca are vreo legatura, dar intreaba un preot ca sa stii sigur

| ℓσνє a răspuns:

Daca nu se vor casatori nu.
Daca se vor casatori da.winking.

| MetalForever a răspuns:

Lasa-te de religie.E o pierdere de timp.Ma voi nu va plictisiti sa fiti controlati de o ''entitate'' invizibila care niciodata nu se arata? Si nu ne ajuta...Ma,faceti ce vreti, sunteti liberi! Dumnezeu nu exista!

| amPH a răspuns:

Eu zic sa lasi religia si sa faci ce vrei in viata!

Nu va mai lasati constransi de prostia asta numita BISERICA!

PORCARIE DE BISERICA! NUMAI MANIPULARE!

| Patycelu20 a răspuns:

Pai complicata situatie dar el te place macar?

| AnNonim35455445 explică (pentru Patycelu20):

Avand in vedere faptul ca sunt intr'o relatie cu el.dahappy