| Hitman4iQ a întrebat:

Hellp! Am facut sex cu prietena mea cu aproximativ o saptamana in urma ( protejat) iar acum imi spune ca trebuia sa ii vina ciclu. Insa in loc de acesta este un lichid maro.Ce poate fi?

Răspuns Câştigător
| RalucaOxii a răspuns:

In niciun caz nu poate fii semn de sarcină laughing) pentru ca aţi facut-o protejat si in al doilea rand ii curge sânge chiar daca e mai inchis la culoare, tot sânge e.

9 răspunsuri:
| AnnnaMarrria a răspuns:

Eu am patit altfel dupa "prima data"
mi-a curs maro inchis apoi roz laughing
ma rog...e totul ok, stati linistiti, dar o va tine mai multe zile acum, adica, eu asa amm patit

| Camy333 a răspuns:

Nu e nicio problema e sange de culoare mai maronie, se intamla le fete, se mai schimba culorea. Stai chill

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cel mai probabil, acest "lichid maro" este începutul menstruaţiei!
Sau e vorba de o dereglare hormonală...

Toate cele bune.

| Alcyon a răspuns:

Hm, daca nu-i sarcina (dupa cum stii prezervativul nu te protejeaza 100%, ci vreo 98%, doar daca e folosit corect), s-ar putea sa fie vorba de o infectie. Atunci cand suferi de ceva, menstruatia e mai inchisa la culoare ca in mod normal. Sa-si faca teste de sarcina, ca sa va lamuriti. Daca iese negativ, e cazul sa mearga la un medic. Majoritatea femeilor ce au viata sexuala mai fac astfel de infectii, nu-i nimic neobisnuit.

| DrLaw a răspuns:

Nu te speria, este tot sange doar mai inchis, fetele au ciclul diferit din cate stiu eu, iar acel lichid de care zici tu e sange. Asa ca stai calm happy

| Hitman4iQ explică (pentru DrLaw):

Poate fi un semn de sarcina?sad

| ribionok a răspuns (pentru Hitman4iQ):

Ai zis ca ati facut sex protejati asa ca nu are cum aa fie semn de sarcina. Adica nu s.a rupt prezervativul in ea, nu?

| Hitman4iQ explică (pentru ribionok):

Mm pai nu l-am verificat dar termenul de valabilitate precis nu era trecut+ l-am folosit cum trebuia.sad

| DrLaw a răspuns (pentru Hitman4iQ):

Nu este niciun semn de sarcina, se mai schimba din cand in cand culoare la ciclu, ea nu este insarcinata, dar ca sa fii sigur, zii sa faca un test de sarcina big grin