| Nimeni49 a întrebat:

Helou. Aș avea o întrebare. Dat fiind faptul că sunt anxioasă de fel și pentru că nu pot să merg la ginecolog, aș dori să pun câteva întrebări. Eu iau anticoncepționale din septembrie anul trecut din cauza unui chist ovarian. După ce a trecut, acum le iau pentru protecție. Am observat faptul că menstruația îmi vine cam în ziua 4 ori ceva de genul ăsta, în niciun caz nu-mi vine în primele 2 zile și am înțeles că este normal. Dar, pentru că nu-s foarte sigură pe mine, îmi este puțin teamă deoarece luna trecută l-am lăsat pe iubitul meu să ejaculeze în mine (a fost pentru prima și ultima oară, a fost doar de curiozitate, noi nu facem sex cu ejaculare înăuntru). Am zis că sunt safe deoarece iau pastilele la minutul fix, nu ratez niciuna niciodată, le iau cu maximă responsabilitate. Totuși, sunt în a 4-a zi de pauză și tot nu mi-a venit menstruația. Sper să-mi vină astăzi, dar întrebarea mea este urmatoarea: este normal să-mi vină așa de târziu (dpmdv)? Țin să menționez că am 18 ani. Vă mulțumesc frumos anticipat!

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Nu ai niciun risc.

9 răspunsuri:
| ywar a răspuns:

Lasa otrava aia nenorocita de pastile daca vreisa nu faci cancer! Stai departe de pastile. Exista altceva pentru chisturi. Tinctura de tamaie! (ulei) Nu glumesc. Informeaza-te. Atentie si la asta pentru ca risti sa-ti strici dintii daca o administrezi foarte mult timp.
Iar pe dansul lasa-l sa-si puna prezervativ. Esti tanara si nu are rost sa-ti distrugi corpul.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sexul se face numai in cadrul casatoriei, esti cumva casatorită? Nu, deci faci un păcat mare.

| Nimeni49 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Mor, ai răspuns la întrebările pe care le-am adresat?

| Adry05 a răspuns:

Lol da poate liniștit să termine înăuntru dacă iei pastile că pentru aia sunt. le iei absolut inutil altfel (vorbind de protecție)

| Neymarjrfive a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Sper ca glumești

| Neymarjrfive a răspuns:

Nu ai vrea sa mai schimbi și tu partenerul? care e instagramul tau?

| DeathIncarnate a răspuns:

Helou panarama penala ce estilaughing

Răspuns utilizator avertizat
| Donsavas a răspuns:

Mergi la ginecolog! Si anxietatea se poate trata cu pastile!