| halo a întrebat:

Help, buna seara chiar am nevoie de ajutorul vostru cu un sfat...happy am o relatie de 1 an si il iubesc foarte mult nu stiu daca este bine sa mai continui ieri de 1 martie am venit de la munca cu un buchet de flori oferit de un coleg am vrut initial sa merg acasa dar simteam nevoia sa il vad pe iubitul meu asa ca i-am scris si ne-am vazut cand m-a vazut ca am primit flori a inceput sa tipe la mine si sa se poarte urat mi-a intors spatele si a plecat... Mi-am dat seama ca l-am facut sa se simta prost el nu imi luase nimic si se gandea ce intenti a avut cel care mi-a oferit florile. Asa ca am ales sa "alerg" dupa el voiam sa vorbim sa il fac sa inteleaga ca eu nu pot sa vad alt barbat si ca il respect.Cand m-a vazut ca vin spre el s-a urcat in masina si a plecat m-am simtit ca ultimul om am inceput sa plang apoi el s-a intors ( in gandul meu cand l-am vazut credeam ca o sa ma ia in brate sa ma linisteasca) dar el a inceput mai rau mi-a rupt florile m-a bruscat apoi cand voiam sa plec pentru ca deja incepusem sa plang in hohote a venit si m-a tras de par nu tare dar sad ma gandesc ca daca imi face asa acum mai tarziu ce o sa fie? Nu stiu ce sa fac sa mai continui relatia sau sa incerc sa il uit imi e greu dar nu vreau sa aleg gresit pentru viitorul meu sunt o femeie care imi respect barbatul si ii ofer toata dragostea nu as vrea sa o ofer si sa ajung bataia de joc si sacul de box a lui. Dupa ce a facut asa a stat cu mine m-a linistit nu m-a lasat sa plec si-a cerut scuze Dau fundita pentru sfaturi happy

Răspuns Câştigător
| AnnonymousName a răspuns:

Sfatul meu este să îl părăsești, nu merită să îl ierți, fiindcă se va obișnui, apoi „crizele" lui de gelozie se vor accentua și va fi mult mai rău pentru tine în viitor. Știu că e greu să îl părăsești, dar mai bine acum decât mai tarziu. Cineva care te-ar merita cu adevărat ar avea grijă cum s-ar comporta, in nici un caz ca și individul respectiv. Sper că te-am ajutat cât de puțin! happy

4 răspunsuri:
| OMFGConrad a răspuns:

Lasă-l.

| kavasaki99 a răspuns:

Mai da-i o șansă. daca se mai repetă uităl. un barbat ce ridica mâna la o femeie e un nimic. ps sunt baiat!

| PsihologMariusIftimie a răspuns:

Daca as fi in locul tau i-as pune anumite conditii ferme acestui domn, pentru a ramane in relatie cu el, cum ar fi sa se ocupe serios de problemele sale emotionale si comportamentale. Atat gelozia cat si comportamentul agresiv pot fi si ar trebui tratate. Succes!

| oFrunza a răspuns:

In viitor va fi si mai rau... am trait pe propria piele asta si nu iti recomand...