| Ctynnaa a întrebat:

Help. ce părere aveți? (Da, este vorba de un prof si da, este diferența mica intre noi)
Un om drag mie se comporta ceva mai dubios. Dar poate mi se pare mie.
Stăteam intr-o seara langa un geam si el era in preajma, se tot învârtea pe acolo, eu nu am reacționat, asa ca a ieșit afara, si se uita la mine. ciudat. Dar poate aveam eu ceva in ochi. Suntem in "acelasi grup", cand vorbește, se uita. muuuuulte secunde la mine si devine dubios. Dar la fel, poate își face doar "meseria". De multe ori se intampla sa ne întâlnim întâmplator si daca ma fac ca nu il vad, se uita pana salut. Intr-o zi, se vedea ca sunt suparata si s-a apucat de spus glume, deși nu era cazul (era un moment oficial), si s-a uitat mult la mine sa vada daca reactionez.
Intr-o seara. stăteam singura pe un hol, el vorbea cu altcineva, acel cineva a plecat si el a tușit de cateva ori, vreau sa cred ca pentru ca nu se simțea bine, nu ca sa îmi atragă atentia. Dar a vazut ca nu reactionez si a plecat. Tot semestrul m-a ținut in șah. Deși eram foarte buna la materia lui niciodata nu îmi spunea ca ma notează, deși răspundeam mereu, celorlalți colegi le spunea, ma gandeam ca nu voi avea nota mare pentru ca nu îmi zice ca ma notează, am stat cu emotii si m-am trezit la final cu nota maxima (si meritata). Intr-o ora. se uita la mine (eu ma uitam in alta parte) si cand m-am uitat la el, ne-am privit cateva secunde si dupa am întors privirea amândoi, oarecum stânjeniți. Ce părere aveți? sad

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ca nu poate exista nimic intre voi doi!
El poate fii dat afara din invatamant, tu poti fii exmatriuculata!

Se uita la tine probabil pentru ca te uiti insistenta la el, lucru de altfel foarte jenant.
Evita sa mai faci o obsesie din a urmarii pe cineva cu privirea si comporta-te normal.

| Ctynnaa explică (pentru Violleta2022):

E proful meu, trebuie sa ma uit laughing

| Violleta2022 a răspuns (pentru Ctynnaa):

Te uit cand esti in timpul orei la el, ca trebuie sa fii atenta la ce spune, dar evita sa-l uramaresti cu rpivirea in afara clasei sau pe holuri.
Este evident cand cineva te urmareste cu insistenta, de aceea iti spun, evita-l, ca-i jenant si pentru el.

| corbulalbrosu a răspuns:

Tanti Gretta, iar vorbesti prostii? rolling on the floor Ai chiar si cea mai vaga idee despre statutul unui cadru universitar versus un student de-al lui? Daca nu ai stiut pana acum, afla ca multe studente promoveaza anul universitar pe baza de sex si nimic altceva. Probabil ca nu poti, nu reusesti sa intelegi adevaratul sens al cuvantului/notiunii de facultate din moment ce poti afirma o asemenea prostie ca un student ar putea fi exmatriculat.big grin

| BlackRose03 a răspuns:

Ca studenta nu ai voie sa intretii relatii cu profesorul tau.E profu, comporta-te ca atare.Cand il vezi saluta-l, fi in continuare atenta la ora lui, nu-l mai urmari cu privirea si lasa iluziile deoparte.Sigur iti poti gasi pe cineva mai bun, nu merita sa risti.Il poti cauza si lui probleme.Fi naturala in preajma lui, fa-l sa-si dea seama ca esti eleva lui si nimic mai mult

| corbulalbrosu a răspuns (pentru BlackRose03):

De unde ai mai scos aceasta aberatie ca un/o student/a nu poate avea relatii de orice natura cu un cadru didactic/profesor de al sau? Nu exista absolut nici-o restrictie de natura etica sau morala in cazul a 2 persoane mature care pot avea orice statut unul fata de celalalt. Ai putea foarte bine sa-l intrebi in mod direct si fara ocolisuri care sunt intentiile lui reale. Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fi atenta, fi foarte atenta...nu il lasa se se apropie de tine.
Trebuie sa ii dai de inteles ca nu iti place asta..priveste in alta parte sau pleaca de acolo cand e prin preajma.
E un profitor ce cauta ocazii...de care iti dai singura seama.

| Horusss a răspuns:

Imi pare rau sa te dezamagesc dar nu cred ca aceasta relatie este ok, adica totusi el este profesorul tau, nu cred ca cineva isi risca lcoul de munca in felul asta

| Ctynnaa explică (pentru Horusss):

Intrebarea mea se rezuma mai mult la: "mi se pare mie ca e ceva "mai mult?" Sau chiar e?"

| Horusss a răspuns (pentru Ctynnaa):

Cel mai probabil ti se pare, oricum si daca ar fi sa fie asa eu tot nu iti recomand sa ai ceva mai mult cu el, v-ati pune pe amândoi intr-o situtatie stanjenitoare.