| Mrr_Alle_1993 a întrebat:

Help! Iubitul meu insista ca atunci cand o facem sa se termine in mine si eu nu vreau asta.
Cum il conving sa nu o faca?

14 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
pai daca folositi protectie, nu ar fi o problema, dar daca lucrati fara acoperire, e bine sa il informezi ca nu este cazul sa deveniti parinti si nici sa infundati spitalele cu BTS-uri.iar daca el vrea sa faca altfel de cum doresti tu, inseamna ca se gandeste doar la el si nu ii pasa de consecinte, in special de o sarcina nedorita.
O zi bunahappy

| Alcyon a răspuns:

Simplu, ii spui direct ca nu vrei s-o faci neprotejat. Sau si mai bine, il avertizezi ca-n caz de ceva, tu nu esti dispusa sa faci avort. Iti spun eu ca o sa-i treaca pofta s-o mai faca fara prezervativ.

| Danysan a răspuns:

Nu te inteleg de ce esti asa de revoltata -nu o sa te doara stai linistita, plus ca e ceva unic.Glumesc ma laughing)-ala are ceva -asa vor toti baietii dehh dar problema e ca daca, facem asta e groasa treba.Incearca sa faci asta cand esti pe ciclu daca vrei sa ai faci si lui pe plac -adica-fi atenta -Iubitule eu te las dar o facem cand suntem pe ciclu -si anume in prima zi -cred ca o sa ai treaca chefu.

| Gαηαmα a răspuns (pentru Danysan):

Eu stiu ca atunci cand o femeie e in perioada de menstruatie exista riscuri de infectii pentru ea...nu e indicat deloc din punct de vedere igienic!

| Danysan a răspuns (pentru Gαηαmα):

Corect dar daca animalu tot insista -sa vedem daca asa mai are chef sa isi dea drumu in ea!

| SpitalulDeGlumeti a răspuns:

Mai simplu decat atat nici ca se poate, asteapta sa-ti mai raspunda cativa useri si arata-i ce au scris, sa inteleaga ca un copil nu este un desen animat

| Hαppiηеss a răspuns:

Nu accepta sa faci sex neprotejat, ca altfel o sa ramai insarcinta si tu vei fi cea care se va chinuii, nu el.ce copil inconstient!

| mihaibrad a răspuns:

Prietenul tau vrea sa simta cu adevarat orgasmul in toata splendoarea lui.
E de inteles. Cand esti in ea, in partenera si ejaculezi, creierul e ca un pom de craciun happy, cu toate beculetele aprinse. Normal sa iti doresti asa ceva cat mai des.
Problema, cred eu, nu este cum il convingi sa nu o faca, ci mai degraba daca nu ar trebui sa schimbati felul in care va protejati.
Eu am 38 de ani si, dupa o gramada de relatii si situatii, am ajuns la concluzia ca nimic nu se compara cu steriletul.
Se monteaza extrem de usor si este cel mai putin intruziv/deranjant.
Informeaza-te, s-ar putea sa iti surada ideea.
Bafta voua, alegere inspirata

| Alcyon a răspuns (pentru mihaibrad):

Steriletul se foloseste dupa ce ai un copil, pentru ca poti face o infectie, de la care sa ramai sterila. E bun intr-adevar, dar nu pentru pustoaice de 16-17 ani, care nu se duc la ginecolog.

| mihaibrad a răspuns (pentru Alcyon):

Ai idee care este probabilitatea sa apara acea infectie?
si stii cumva DE CE APARE?
c'mon, people.

| Alcyon a răspuns (pentru mihaibrad):

Intreaba si tu un medic si-o sa vezi ce-ti spune.

| mihaibrad a răspuns (pentru Alcyon):

Eu stiu.
problema e ca tu NU stii, dar combati.
fata draga, exista telenovele pe lumea asta, de ce dzeu nu te uiti la una?
aici vin copii care chiar au nevoie de oameni in cunostinta de cauza si dau numai peste crocodili care le incurca si mai rau vietile decat erau deja
fa le un bine si uita te la telenovele
pace tie, orice alt comentariu de al tau va fi fara raspuns din partea mea, e timp irosit

| Alcyon a răspuns (pentru mihaibrad):

Ce problema ai? Te-am jignit eu cumva? Mai bine te duci tu sa te uiti la meciul de fotbal si ne lasi pe noi in pace. Ce de-a "inteligenti" pe-aici! Stii intr-adevar, foarte multe lucruri despre c.ul femeilor!

| PsychoWoman a răspuns:

Hello happy Daca te-ar iubi nu ar insista sa faca ceva ce tu nu vrei. Discutati serios acest subiect.Isi doreste cumva un copil si nu stii tu? straight face! Poate este doar un fetis de-al sau, dar daca ramai cumva insarcinata sunt curioasa daca se mai distreaza!