| lolylolypops a întrebat:

Help me!
Eu si iubitul meu suntem de 4 luni impreuna, totul mergea minunat intre noi pana cand eu am inceput sa fac niste gesturi foarte urate. Il luam pe cel mai bun prieten al lui in brate, il tineam de gat, stateam la el pe genunchi, vorbeam despre subiecte mai putin decente si ne distram foarte bine impreuna, iubitul meu simtindu-se astfel ignorat. Mi-a atras atentia, i-am zis ca nu se va mai intampla, iar dupa doua saptamani in care totul mergea bine prietenul sau a propus o iesire, bineinteles cu mine si cu iubitul meu. Am mers, iar eu radeam si glumeam mai mult cu prietenul respectiv. Iubitul meu s-a suparat, iar acum zice ca ma iubeste si ca sunt diferita de alte fete din viata lui(cea mai lunga relatie a lui fiind cu mine), l-am rugat sa ma ierte dar nu vrea, mi-a zis ca are nevoie de timp, nu-mi raspunde la telefon, nu ma suna, dar face unele gesturi care imi dau de inteles ca ar mai vrea ceva desi in fata imi zice ca nu mai vrea nimic pentru ca s-a saturat.
Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| ywar a răspuns:

Bravo, uite cineva care pune punctual pe I. Da, sunt copii si trebuie sa se bucure de inocenta varstei. Nu se vor mai intoarce astea vreodata!

18 răspunsuri:
| DNSK a răspuns:

Prost era daca mai statea langa tine. daca stau mai bine si ma gandesc, eu plecam din secunda 2big grin bafta!

| lolylolypops explică (pentru DNSK):

Ce rau esti! laughing)
Apreciez sinceritatea!

| DNSK a răspuns (pentru lolylolypops):

Nu sunt rau, dar ti-ai recunoscut greseala, asa cam am vorbit de la acelasi nivel

| lolylolypops explică (pentru DNSK):

Observ, multumesc! :*

| neutrino a răspuns:

Nu poti face nimic, pentru ca ceea ce ai cautat ai gasit. Daca baiatul este usor dus cu pluta te poate ierta, dar, in acest caz, tu poti accepta un astfel de iubit?

| Alcyon a răspuns:

Sunteti copii amandoi. Asa-s relatiile in adolescenta.

| ywar a răspuns (pentru Alcyon):

Bravo, uite cineva care pune punctual pe I. Da, sunt copii si trebuie sa se bucure de inocenta varstei. Nu se vor mai intoarce astea vreodata!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu cum iti explici aceste iesiri ale tale? Il rogi se te ierte ca nu se va mai repeta dar iar calci pe bec, ia gandeste-te daca acel prieten iti propune sa faceti sex, ce faci?

| Coarna_Mihai_1990 a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing rolling on the floor Ce crezi accepta, ca poate da o relatie pe o partida de sex pe care o va regreta dar ce poti sa-i ceri happy

| Happyjump a răspuns:

Tu ce ai face in locul lui? Daca el ar sta mai mult cu prietena ta decat cu tine?

| Coarna_Mihai_1990 a răspuns:

Esti ca, fraiera, si ar trebui sa plece departe de tine nu meriti sa te iubeasca cineva, ce dreacu esti ai strabism si nu sti cine iti e iubit, daca ai fa un control si la cap si la ochi, eu daca-s fi in locu` lui, hmm ma abtin,... daca l-as cunoaste poate l-as ajuta sa scape de una ca tine, si ce-ai vrea sa vorbeasca de parca nu s-a intamplat nimic?, mai e si prietenu` lui, prietenu` nu e de condamnat ca ai o fata asa de usoara de ce sa nu te bagi bravo lui ca-i merge smecheria, dar eu zic ca ar trebui sa mai faci chestia ca sa va despartiti il va durea ca te iubeste dar mai bine de cat sa aiba langa el o fata " usoara ", ca sa n-o numesc altfel, Bafta!

| FcRb1923Madalin a răspuns:

Propune-i sa-i lingi cucu poate te iarta. asta fara sa fie cel mai bun tovaras al lui de fatawinking

| HidingThePain a răspuns:

Uită-l! Cred că asta încearcă şi el să facă. Faptul că tu şi prietenul lui cel mai bun v-aţi înţeles mai bine dă dovadă de faptul că el nu îţi acorda prea multă atenţie sau nu ştia cum să te facă să te simţi bine.
Pe de altă parte ceea ce ai făcut tu a fost urât şi pentru el. Dacă nu te simţeai bine în compania lui, trebuia să purtaţi o discuţie, să îi explici. Dacă nu aveai curaj sau mai ştiu eu ce trebuia să profiţi de oportunitate atunci când el ţi-a explicat faptul că îl deranjează atitudinea lui.
Dacă tu te simţi ok în preajma lui şi ai făcut lucrurile alea doar din prietenie să spun aşa, încearcă să îi spui atunci când va vorbi cu tine că vrei să purtaţi o discuţie pe tema asta.
Sper că te-am ajutat!

| lolylolypops explică (pentru HidingThePain):

Da, ma ajuti mult! Eu chiar il iubesc, am vrut doar sa fiu politicoasa, iar apoi cand am repetat ce am facut, pur si simplu nu am realizat! Mi-a zis ca ma iubeste si ca sunt importanta pentru el doar ca e satul de mofturile si capriciile mele!

| HidingThePain a răspuns (pentru lolylolypops):

Dacă te iubeşte, te va ierta, sunt sigură. Acum depinde de tine de ceea ce vei face în continuare, ai grijă să nu clachezi acum, mai rău.
Tu încearcă să iei legătura cu el, arată-i că îţi pare rău şi că îl iubeşti de asemenea.

| Coarna_Mihai_1990 a răspuns (pentru HidingThePain):

laughing rolling on the floor Ai zis o chestie care se contrazica, adica ea sta cu prietenu` lui si il iubeste? Nu inteleg cum poti sa faci unul dintre cele 2 lucruri si al doilea sa ramana happy Ori il iubesti ori stai cu altu` tongue

| Allyalexutza2 a răspuns:

Poate ca nu el este ceea ce cauti tu. Dovada ca nu este, sta in faptul ca te-ai distrat mai bine cu prietenul lui decat cu el. Totusi daca vrei sa va impacati trebuie sa faci un efort sa-i arati dragostea ta.

| maikomaiko a răspuns:

Tipic....barbatii raman mereu prieteni femeile nu....niciodata un barbat nu o sa renunte la un prieten pentru o tipa in schimb o tipa mereu isi va trada prietena pentru un mascul chiar iti meriti soarta