| laryssa93 a întrebat:

Help please! cum sa scap de gelozie?

sunt extrem de geloasa.sunt cu prietenul meu de 2 ani si nu suport sa salute o fata sau sa vb cu o fata!

astazi mi-a trimis o poza cu el si cu prietena prietenului sau cel mai bun. poza era facuta de pr meu!

zice ca nu are nimic cu ea! dar eu nu am crezut si m-am luat de el!

acum nu mai vrea sa vb cu mine! zice ca nu ii trebuie o iubita geloasa si chestii!

ce sa fac? ajutati-ma! nu mai pot de cateva ore plang intruna! crying crying

Răspuns Câştigător
| lumylumy a răspuns:

Fata si eu am trecut prin asta eram geloasa pe orcine si pe orice, dar pe parcurs am inteles ca nu trebuie sa fiu asa, am inceput sa am incredere in el, cel mai impo intr_o rel este increderea si respectul! lasa_l sa salute sa vb cu cine vrea sa fac ce vrea, ca nu omoara pe nimeni, schimbate pana nu este prea tarziu pentru ca in final se satura de ideile tale prostesti si te lasa, pe bune! si te faci si u de ras ca peste tot ati arati gelozia presupun, si pana la urma nu il tii u langa tine daca faci asa, pleak el nd vrea ca nu este legat de tine, asa ca termina cu gelozia pentru ca o sa se sature de tine! scuze daca am fost prea rea dar poate asa intelegi ceva.P.S.IO AM 4 ANI DE cand ST CU PRIETENUL MEU SI TOT ASA FACEAM SI IO, DAR DAK NU INCETAM NU MAI ERA CU MNE, SI AL PIERDEAM PE PROSTIA MEA.

5 răspunsuri:
eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Pai stai dom'le ca si el are viata.Nu poti sa te bagi tu asa. El iti interzice sa faci lucruri? Pai cum sa nu salute? Asta inseamna lipsa de respect. Tu ai auzit pe ce se bazeaza o relatie:INCREDERE, respect. Ceva ce tu nu'i dai.Cine vrea sa stea cu cineva care ii interzice sa faca anumite lucruri si e geloasa fara motive? Linisteste'te pana nu-l pierzi.Asta daca nu l'ai pierdut deja.Scuza'ma, adevarul doare.Macar invata in relatiile viitoare sa nu mai fii asa posesiva si geloasa pentru ca e oribil.

| theodoraafi a răspuns:

Si eu sunt extrem de geloasa... dar incerc sa ma abtin. pentru ca nu vreau sa il pierd.
incearca sa faci si tu acelasi lucru. incearca sa te abti un pic, mai mult.
gelozia mai mult strica o relatie. arata-i ca ai incredere in el. asta e cel mai important.

succes:*

| tee a răspuns:

Sa ai incredere in el...
De ce ar sta cu tine daca vrea sa fie cu alta? mai ales daca nu aveti obligatii.
Gelozia e boala grea...deci numai cu vointa si incredere se rezolva...parerea mea.

| laryssa93 explică:

Va multumesc mult! ma ajutati foarte mult!

o sa am incredere in el de acum!

multumesc inca o data

| deea3d a răspuns:

Am fost ca tine, dar putin mai retinuta(nici chiar asa) si uite ca mi am pierdut iubitul ca cica il controlam. si el era la fel, dar nu vedea.are si el probleme multe. lasa gelozia.de ce iti este frica nu scapi. daca te inseala o va face chiar daca esti geloasa sau nu