| BybyBlondina a întrebat:

Help pls.Ma iubeste? De ceva vreme sunt impreuna cu un baiat, dar problema este ca eu sunt fff geloasa si el imi da uneori motive. El lucreaza in Anglia...Acum doua saptamani a venit acasa si in fiecare zi ne intalneam, a venit acasa la mine, mi-a cunoscut parintii, se intelege foarte bine cu mama. El nu sta foarte departe de mine(in aceeasi comuna)... Dar am auzit (fara sa vreau) de la un vecin de-al lui cum cain ultima seara pana sa plece inapoi in Anglia s-a mai intalnit cu o fata si ar fi impreuna cu ea.Nu prea stiu ce sa cred tinand cont ca m-am intalnit cu el in fiecare zi, a stat la mine in fiecare seara pana tarziu in singura sambata in care a fost aici am fost amanadoi la dicoteca, dar ce m-a pus pe ganduri a fost ca exact in seara in care se presupune ca a fost cu acea fata el mi-a spus ca a avut foarte multa treba cu parintii lui si nu a putut veni la mine.Acum am mai vorbit si pe net, la telefon mi-a negat totul. Dar nu pot avea indredere in el oricat as increca.Pe facebook am vazut ca a mai dat cateva comm-uri unor fete(colege). Insa nu ma pot impaca, cu ideea ca l-as putea pierde.Am incercat sa vorbesc si cu el dar degeaba. Ce pot face? Fnda big grin

Răspuns Câştigător
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Din pacate ai doar 2 variante: ori treci peste si lasi lucrurile sa iasa la suprafata daca e cazul, ori te desparti de el.

Sa sti ca si eu am trecut prin ceva de genul, dar am ales sa continui relatia pentru ca aveam incredere in el.Nu regret ca am facut asta.M-a scutit de multe dureri de cap.

1 răspuns:
| zapalicii a răspuns:

Sincer'. cea mai buna solutie'. e sa il lasi'... pentru ca o relatie la distanta nu merge'.winking ti-o spun din propria experienta`! daca nu vr sa il lasi'. si tii ff mult la el'. incearca sa aflii de la mai multe persoane'. aceeasi chestie'. [ex:ca a fost cu o fata] daca o auzi de la mai multi. mai mult ca sigur este adevarat`!happy sper ca te-am putut ajuta`!:* daca mai ai intrebari. add: gabriela_diana_99 si vorbim pe mess`!