| sskrillex96 a întrebat:

(HELP) Spuneti-mi ce ar trebui sa fac. am mare nevoie de ajutor. M-am despartit de iubita mea,de fapt ea de mine... astazi toata ziua nu am vorbit cu ea, nu mia trimit nici macar un mesaj decat de dimineata "neatzakiss" si tocmai in seara asta mi-a spus ca a avut treaba si nu a avut timp(e adevarat asta)... eu m-am suparat si am cam certato ca putea macar sami zica ceva,nu sa ma lase asa de fraier... in continuare ne-am mai certat noi un pic si am facuto "proasta"(pt ca eu mereu sunt exagerat de bun cu ea,dar ea nu prea,ma supara tot timpul). pana la urma s-a suparat si ea si nu mai raspundea nici la telefon nici la mesaje si iam spus cva de genul ca ea in loc sa faca ceva sa ma impace mai tare ma suparat... siii mia mai trimis un mesaj in care mia spus ca face ceva, ma lasa in pace.de tot.si ca sa imi gasesc alta care sa nu ma supere.adio...:-(... Sa imi spuna cineva ce ar trebui sa fac in situatia asta(tinand cont ca ea ma iubeste foarte mult, dar si eu pe ea si nici nu ma gandesc sa se termine asa relatia noastra...am avut noi certuri si mai mari)

12 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Eu cred ca te-a iubit suficient, acum va incerca si ea in alta parte. Asa este la tinerete, trebuie sa-ti faci multe relatii, iti trebuie experienta de viata, nu?

| Barbati4Femei a răspuns (pentru neutrino):

Frate/soro la nenumarate intrebari am observat ca in loc sa dai un sfat bun, freci lumea. Ii descurajezi. Dude, daca poti ajuta, ajuta daca nu TACI IN SCULA LUI CHRISTOS! Pe mine ma enervezi daramite pe cei la care le raspunzi.

Răspuns utilizator avertizat
| Blamely a răspuns:

Dacă ați avut certuri și mai rele ar trebui să știi din experiență ce ai de făcut.
Oricum, eu personal merg pe principiul "dacă mă iubește, se va întoarce". Nu știu dacă la tine merge.

| HeadShoot32 a răspuns:

Incearca sa te trezesti la realitate si sa nu mai fii un "gigi contra", incearca sa o intelegi si pe ea si sa fii mai iertator. Daca o tii asa in "gigi contra" o sa ajungi mai rau. Si atata timp cat v-ati despartit ea nu cred ca mai stia si mai era nevoie sa iti trimita mesaje. Incearca sa iti ceri scuze si sa fii alaturi de ea sa vada ca nu mai esti asa insesnsibil.

| sskrillex96 explică:

Nu prea cred ca ati inteles niciunul... iubita mea nu mi-a trimis nici macar un mesaj toata ziua(decat de dimineata)pentru ca a avut treaba...iar eu cand i-am reprosat asta ea s-a suparat, m-am suparat si eu(mai tare decat eram).i-am zis ca ma supara tot timpul.si ea s-a despartit de mine zicandu-mi ca sa imi gasesc pe alta care sa nu ma supere deloc. si acum nu stiu ce sa fac sa ma impac cu ea

| IrinaRebeca222 a răspuns (pentru sskrillex96):

A deci s-a despărțit de tine fiindcă i-ai reproșat ca "nu are timp de tine"?straight face ciudata tipa atunci. Ciudat modul ei de a iubi daca e vina ei si tot ea se desparte de tine. Probabil voia sa iti arate ca ea e "sefa"

| sskrillex96 explică:

De obicei in astfel de situatii tot eu imi cer iertare pentru ca am certato(pe buna dreptate)..si cred ca sa km obisnuit asa. oare daca o las cateva zile cat sa-i dea de gandit daca mai am eu de gand sa fac ceva sau nu, se va intoarce ea la mine?

| sskrillex96 explică:

IrinaRebeca222,eu nu i-am reprosat ca nu are timp de mine. i-am reprosat ca ma supara tot timpul.in fiecare zi.

| IrinaRebeca222 a răspuns (pentru sskrillex96):

Da, am înțeles la ce te referi. Pai, cum s-a mai zis, presupun ca trebuie sa mergi pe varianta "daca te iubește, se va întoarce la tine". Dacă mai vorbești cu ea da-i de înțeles ca ori lasă de la ea ori tu nu mai ești "prost" (nu ma refer in sensul propriu, ci ca iti pasa mai mult)