| anonim_4396 a întrebat:

Hey, am 14 ani si as vrea sa dorm la iubitul meu acasa (el are 17), dar nu stiu cum sa o conving pe mama sa ma lase. I-am tot zis că vreau dar nu ma lasă. Sau in loc sa dorm sa ma lase la el acasa macar la un film. Cum pot sa o fac sa ma lase?

28 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

E normal sa nu te lase. Esti inca un copil. Poti dormi si acasa ca tot aia e.

| Adry05 a răspuns:

Nu-i zici că mergi la el laughing zici că mergi la o prietenă

| anonim_4396 explică (pentru Adry05):

Am vrut să îi fac sa ma lase ei ca na, n-am chef sa îi mint, dar văd că nu prea merge deci cred că asta o să fac))

| Adry05 a răspuns (pentru anonim_4396):

Unii părinți nu știu să aprecieze sinceritatea copilului big grin alții și-ar dori să aibă copii așa deschiși și sinceri ca tine și sunt copiii închiși sau mint, asta e... totuși, deși te văd destul de deșteaptă și cu capul pe umerii, grijă ce faceți, e cam devreme

| anonim_4396 explică (pentru Adry05):

Mda, tot mă simt cam prost că trebuie să îi mint. da altă opțiune n-am că cu ei n-am șanse să mă lase prea curând. Am grijă ce facem, că n-am chef să mă trezesc după că facem vreo prostie și mă lasă, știu și eu ce se poate întâmpla chiar dacă am 14 ani. Știu că e cam devreme. dar nu facem nimic rău, stăm și vorbim și ne uităm și noi la un film sau două, plus că e și mama lui acasă.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti, pentru ca tu la 14 ani esti copil mic si nu ai voie cu iubti.
Poti dormii la tine acasa, asa cum fac toti minorii. Dupa ce mai cresti si te mariti, poti sa dormi cu iubitul, dar pana atunci, ai obligatia sa asculti de parinti si sa fii cuminte.

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

De ce să n-am voie cu iubit? Toate fetele de vârsta mea am și nu văd de ce ar fi ceva rău în asta. Și doar pentru că vreau să dorm și eu la el și să ne uităm la un film sau două împreună nu înseamnă că nu sunt cuminte sau că nu ascult de părinți. Dacă nu ascultam de ei aș fi plecat fară să le zic sau le-aș fi zis că merg la o prietenă dar mergeam la el, că nu mi-ar fi greu. Dar tocmai pentru că ascult de ei si pentru ca nu îmi place să îi mint vreau sa incerc sa ii conving să mă lase sa merg. Gen, am 14 ani nu 6, știu și eu ce e bine și ce e rău, nu-s așa naivă ca altele

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Fiindca copilasii mici, nu au voie!
Intreaba-ti mama si tata de ce!
Si pune mana serios pe carte, ca asta este responsabilitatea ta la anisorii astia, nu baietii.

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

E hai că nu-s chiar așa mică. Și dacă-i întreb o să zică că facem prostii. Da noi nu facem nimic.

| Emilian65 a răspuns:

In timpul somnului, se trezeste ala mic dintre picioarele lui si face prostii pe care le vei regreta mai tarziu.

| LoveSleep a răspuns:

Ca sa te lase maica-ta sa vezi un film cu el, trebuie mai întâi să-l convingi pe gagica-tu sa vedeți un film.

Problema cu tine nu e ca ești prea mica sa faci sex la 14 ani, problema e ca ești prea naiva sa faci sex.
Poți sa faci sex și la 12 ani, dar când te duci sa dormi la gagica-tu sau sa vezi un film și tu chiar crezi ca o sa faceți asta, e aiurea rău.

Nu pot sa cred ca la 14 ani încă crezi ca o sa dormi cu el pur și simplu. Lmao. Nici n-o sa te pipăie în toate găurile pe care le ai.

| anonim_4396 explică (pentru LoveSleep):

Dar n-o să facem sex, și el a zis că nu vrea s-o facem, plus că e și mama lui acasă, deci chiar dacă ar fi vrut n-am fi putut sa facem cv

| Andreeush a răspuns:

Nu ți se pare că nu ai vârsta potrivită pentru a dormi acasă la un băiat?

| anonim_4396 explică (pentru Andreeush):

Dar nu facem nimic rău. Nu merg la el ca sa facem prostii. Și dacă acum n-am vârsa potrivită atunci când?

| Andreeush a răspuns (pentru anonim_4396):

Ok, spune-i și mamei tale asta și vezi ce zice.

| anonim_4396 explică (pentru Andreeush):

I-am zis de toate, dar tot nu vrea să mă lase. A zis că atât timp cât ea are grijă de mine nu vrea să mă mai audă că vreau să dorm la vreun băiat sau " alte prostii de astea" :/

| Meme10Meme a răspuns:

Relatiile sub 18 ani... Ooooo, da. Nu stiu de ce dracu' nu sunt catalogate ca si boala in pnm.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu o să vedeţi un film, o să faceţi unul.

| isemilia a răspuns:

Stai linistita, aveti timp in viitor. Daca nu vrei sa faci ceva poate sa doarma el la tine (asa va fi mama ta aproape de voi), sau tu la el (in camere diferite). Mai poti astepta totusi...

| anonim_4396 explică (pentru isemilia):

Ce farmec mai are dacă dormim în camere diferite? Și dacă îl chem pe el să doarmă la mine o să ne streseze mama din 5 în 5 minute și o să vină în cameră să vadă ce facem. N-are încredere în mine deloc când vine vorba să ies cu el pe afară sau să stau cu el, zice că facem prostii dar nu facem nimic... deci ideea să doarmă el la mine nu prea ar merge

| rapandula a răspuns:

Sa nu uitati sa folositi si prezervative.

| anonim_4396 explică (pentru rapandula):

Dormim. Nu facem nimic altceva. Dc toți cred ca dacă merg la el acasă mă și culc cu el...

| rapandula a răspuns (pentru anonim_4396):

Asa spuneti toate, doar va culcati si peste 2 luni cereti pe TPU institutii de avort ieftine fara sa fie nevoie de parinti.

Răspuns utilizator avertizat
| MariaQuenn27 a răspuns:

Poți să o minți că mergi la o prietena de a ta
Dar înainte de toate, sa vorbești cu o prietena și în caz că mama ta suna la prietena, prietena sa ii spună mamei tale că ești la ea și că dormi (sau alt ceva )
Ce spui de-asta

| anonim_4396 explică (pentru MariaQuenn27):

M-am gândit și eu la asta, dar nu am vrut să o mint și de asta am încercat sa o conving sa ma lase. Da vad ca n-am cum sa o fac sa ma lase, deci cred că o să îi zic ca merg la o prietenă

| Gabriela2666 a răspuns:

Nu te grabi... crede-ma ca incă esti mica pentru asta si o sa regreti

| anonim_4396 explică (pentru Gabriela2666):

Da vreau doar să merg să dorm la el nu să facem altceva