| alexandraaa2 a întrebat:

Hey! Am aproape 14 ani si mai toate prietenele mele au avut primul sarut pana acum, dar eu nu. Am avut ocazia, dar erau baieti pe care nu ii placeam si nu am vrut sa ii sarut. Credeti ca e normal sa nu fi avut nici un iubit sau sarut pana la varsta asta? Voi la ce varsta ati avut primul sarut si cum s-a intamplat? Cea mai detaliata poveste primeste funda. ^^

Răspuns Câştigător
| Mosotti a răspuns:

Nu toata lumea are primul iubit la aceiasi varsta, depinde de caz, unii la 13, altii la 17, depinde cand vezi un partener f placut si care te place, ca atunci incepe. Daca nu s-a nimerit, normal ca se intarezie, cum ai zis "nu erau baieti pe care ii placeam".

Toate prietenele tale au avut ca au dat de baieti pe care i-au placut, si ei pe ele. La tine inca nu s-a intamplat asta, atata tot.

La mine a fost la 16 ani. O colega de liceu, am simtit ca ma place, cum am simtit, am invitat-o la plimbare, dupa 1-2 ore am luat-o asa putin in brate si am sarutat-o, foarte simplu, si asa e la toti, nu trebuie prea mult, cand te placi, se intampla foarte rapid.
Stiam ca vrea, ca doar simteam ca ma place. Se simtea din priviri, gesturi, comportament, atentie.
Si asa e la toti care se plac mult reciproc. Altii nici nu asteapta, se pupa in holul scolii in pauza f rapid dupa ce au simtit ca se plac reciproc. Deci cand merge treaba, nu e nevoie de multe detalii si nici drumul pana acolo nu e lung.

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Stai cumintica, ca nu toate fetele au avut primul sarut, sunt convinsa ca jumatate mint, doar ca sa nu se rada de ele, sau sa se faca vreo gluma.
Esti inca micuta pentru relatii cu baietii, asa ca, nu ai de ce sa-ti fac probleme.

| corbulalbrosu a răspuns:

Cel mai detaliat raspuns se poate formula prin urmatoarea expresie : '' Niciodata sa nu accepti sa faci parte dintr-o ''turma'' fiindca doar asa si atunci pari a fi cool si/sau trendy. Este logic si rational sa ai astfel de intrebari, fiind la varsta intrebarilor si a viselor care mai trebuie sa astepte pana ce vor primi raspunsul... dorit si probabil sperat. Sanatate!

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ca fata, e foarte bine sa nu te lingi cu toti tipii, de dragul "socializarii". Castigi foarte mult in imagine, si nu numai.
Baietii seriosi isi dorect o fata care sa nu fi umblat cu multi. O fata mai cu pretentii de la ea, si de la anturajul ei. Asta esti tu, deocamdata.
Saruta-te cand simti ceva pentru baiatul din fata ta, nu cand "trebuie". Poti sa ajungi si la 20 de ani virgina si nesarutata, va fi mai frumos pentru primul tau iubit serios.
Si ai grija cui ii dai aceste "premiere", unii frustrati cauta fete ca tine doar de trofee, adica fac toate cele cu tine, apoi te parasesc brusc, si se lauda cu ce au facut.

| Sofer a răspuns:

La mine primul sarut a fost din joaca cu o vecina aveam 15 ani.

| Justme1997 a răspuns:

Mi se pare normal ca nu l-ai avut, nici macar nu esti la liceu. Eu am 22 si tot nu m-am sarutat, asta-i anormal laughing

| Horus35 a răspuns:

Mi se pare anormal să fi avut.

| cristian200313 a răspuns:

Eu am 16 ani si nu am avut primul sarut laughing Pana la 18 ani e ok sa ai iubit/a

| Numeexistent2 a răspuns:

In tarile civilizate la 14 mai nimeni nu a avut primul sarut dar in rom trebuia sa te fi dezvirginat pana acum