| RoseOfTheFire a întrebat:

Hey, am cunoscut un baiat din oras de la mine, el are 24 de ani iar eu 22 de ani. Vorbim de ceva timp, ne-am intalnit o data, mi-a adus flori, s-a comportat elegant cu parintii mei. Faza e ca noi vrem sa trecem la pasul urmator, bine nu acum ci in vara ne-am propus chestia asta, la mine e prima data, el a mai facut-o, a zis sa ma las pe mainile lui ca stie ce face, si ca totul o sa fie bine. Mie imi e cam teama in acelasi timp as vrea sa o fac sunt curioasa sa vad cum e si nu prea as vrea cu el, nu am sentimente destule pentru persoana lui. Trecutul lui e putin mai ciudat, s-a certat cu parintii, am inteles ca i-a si batut, nu are o situatie materiala buna. Parintii mei nu sunt de acord sa fiu cu el, au zis ca au pretentii la mine, ce m-a sfatuiti sa fac?

Răspuns Câştigător
| Florinx123 a răspuns:

Cum naiba poti baga in seama un om care si-a lovit proprii parinti? ala este animal, nu om.
Scoate-l din viata ta daca nu vrei ca in curand sa te bata si pe tine si pe parintii tai. Stai linistita, o sa apara cineva potrivit pentru tine la un moment-dat.
Gandeste-te ca el poate doar sa faca o prima impresie buna si sa profite de corpul tau, asta trebuie sa o faci cu cineva pe care iubesti cu adevarat si atunci cand esti 120 % sigura ca merita increderea ta.

Succes!

| RoseOfTheFire explică (pentru Florinx123):

Asa voi face, multumesc pentru sfat.

| Florinx123 a răspuns (pentru RoseOfTheFire):

Cu placere, daca te mai pot ajuta, nu ezita sa ma contactezi.

| RoseOfTheFire explică (pentru Florinx123):

Desigur.

22 răspunsuri:
| halogen001 a răspuns:

Din tot ce ai scris rezulta ca e mai bine sa astepti persoana potrivita. Daca nu ramai cu el, nu are rost sa treci la pasul urmator.

| RoseOfTheFire explică (pentru halogen001):

Nu am de gand sa trec la pasul urmator. Mai bine mai astept.

| Alcyon a răspuns:

Cum adica v-ati intalnit o data?! Asta inseamna ca pana acum ati avut doar o relatie virtuala? Daca e asa, atunci n-are rost sa-ti faci prea multe planuri. Asteapta sa-l cunosti mai bine, sa vezi ce fel de om e, ca una-i pe internet, alta-i in realitate.

| RoseOfTheFire explică (pentru Alcyon):

Da, doar ca el ar vrea sa vina mai mereu sa ma viziteze, doar ca nu prea ii permite buzunarul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna Flori.

Nici eu nu am o situatie materiala buna, dar asta nu ma scuza sa fac acte de violenta, si mai ales cu familia mea.

Poate nu vezi, dar daca cu persoanele pe care le iubesti si ti-au dat viata faci asa, si cu partenerul de viata va face la fel la un moment dat. Asta stie el, nu stie mai multe.

Acum, daca tu simti ca nu este el persoana potrivita in viata ta cu care sa faci acest pas, atunci nu-l face acum.

Daca il vei face, vei regreta si iti vei aminti de acest moment toata viata. Crede-ma ca sunt si alti baieti pe lumea asta care poate te merita mult mai mult, si te va face sa simti ce nimeni altcineva nu te-a facut sa simti.

Asteapta momentul potrivit, pentru ca nu te grabeste nimeni, si sincer din partea mea ai niste aplauze ca ai ramas virgina pana la aceasta varsta. Chiar respect o femeie ca tine.

Mai usor cu vizitele la parintii tai si vezi incotro merge relatia voastra.

O seara placuta

| RoseOfTheFire explică (pentru anonim_4396):

Multumesc frumos, sunt genul de fata care e mai cuminte, nu merg in cluburi, nu ies cu baietii noaptea pe drum, am zis doar sa am si eu o relatie, dar din cate am inteles, nu prea e omul potrivit. El a zis ca s-a schimbat mult de cum era inainte asta o facea acum 5 ani, cand s-au despartit parintii lui, mi-a explicat toata povestea, el s-a dus sa il loveasca pe tatal lui deoarece asa a trebuit, din cauza ca tatal lui era violent cu mama lui. Oricum nu am de gand sa fac nimic cu el...O seara placuta si tie!

| anonim_4396 a răspuns (pentru RoseOfTheFire):

Hehe, se vede ca esti o fata linistita. Te deschizi usor cand te simti comfortabila cu cineva si te atasezi relativ repede de persoanele aproape tie happy

Iti doresc numai bine, Flori

Răspuns utilizator avertizat
| RoseOfTheFire explică (pentru meinteil):

Multumesc. happy

Răspuns utilizator avertizat
| NameHarris a răspuns:

laughingCum naiba sa vorbesti cu unu ce si-a batut parintilaughing este ca si cum ai cere bataiewinkingSi venind vorba ca este primadata cand o faci ar trebui sa o faci cu un tip la care sa ai sentimente fata de el si el de tinewinking va fi cu totul diferit decat cu unu la care nu simti nimic pentru elwinking

| Galileo7 a răspuns:

Daca vrei sa o faci cu cineva care chiar merita, well here I am laughing

| Galileo7 a răspuns:

Uite, am sa fiu sincer si sa iti spun strict ce cred eu. Cred ca parintii tai nu ar trebui sa se bage in treburile tale,,, au zis ca au pretentii" ce ****? Tu iti traiesti viata ta sa a lor? Poate niciodata nu o sa le satisfaci cerintele' lor. Cred ca toti de aici ti-au zis clisee din filme. Daca baiatul ala nu are o situatie materiala buna si este romantic si respectuos, te si iubeste probabil... Si-a batut tatal pentru ca era alcolic si dadea in maicasa, asa nu e de condamnat, din contra. Eu cred ca e un baiat ok, si merita mai mult ca si pitiponcii care ti va alega mama ta de prieteni. Pa

| Galileo7 a răspuns:

Si mai cred ca nu trebuie sa cataloghezi oamenii dupa buget, cum probabil te-au obisnuit parintii, eu singura fata care am iubit-o si o sa o iubesc mereu nu era una bogata, dar nu o sa se mai nasca niciodata alta ca si ea, inca o iubesc dupa mai mult de 10 ani de cand am cunoscut-o, chiar daca nu e langa mine.

| RoseOfTheFire explică (pentru Galileo7):

Ok eu te inteleg. Doar ca ma cert cu mama tot timpul, nici la mine nu conteaza starea materiala, doar ca ai mei mi-au zis tot timpul ca ei au muncit sa am de toate si sa vina unul doar cu ce are pe el. Si azi m-am certat la fel cu ea, si i-am zis ca eu tin la el si as vrea sa ne dea o sansa, dar n-ai cu cine discuta.

| wweee a răspuns:

Buna searaaa. Eu sunt mai nătâng putin si uneori ma mai insel (mai des) si sa stii ca nici nu ma pricep asa bine la dat sfaturi happy
Dar daca doresti parerea unui tip mai aiurit, ti-o ofer cu cea mai mare placere happy. :
Tu acum esti inocenta, pura, esti o " fecioara angelica" si woow, asta e al naiba de minunat.
Parerea mea e ca atunci cand vrei sa treci la pasul urmator trebuie sa fii pregatita si sa ai alaturi o persoana care-ti ofera iubire, incredere si care te protejeaza.
Sa iubesti si sa fii iubita. Primul moment trebuie sa fie unul perfect, trebuie sa fii rasfata, alintata, sa ti se ofere dragoste, pasiune, sinceritate, sarutari usoare si fierbinti pe tot corpul, caldura si linistea aceea ca in bratele lui esti in siguranta. Sa fii dorita si sa doresti.
...acum am si eu o intrebare pentru tine: esti pregatita? :p

| RoseOfTheFire explică (pentru wweee):

Sincer, nu prea tongue Oricum voi astepta baiatul potrivit, nici parintii mei nu sunt de acord ca eu sa fiu in relatie cu un baiat ca el.