| TequilaXD a întrebat:

Hey,am facut sex protejat cu iubita dar dupa vreo 10 min prezervativul s-a rupt nu am ejaculat absolut deloc ea s-a dus la baie si a urinat iar inainte sa facem sex m.am masturbat si m-am spalat, este vreun risc sa ramana din cauza lichidului preejaculator?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Din datele prezentate nu se poate trage o concluzie clara si mai ales corecta, deoarece se pot doar emite/pronunta niste pareri pe ghicite, cu totul neconcludente. Pentru a ramane insarcinata femeia trebuie sa intretina obligatoriu raporturi sexuale IN PERIOADA FERTILA. In afara perioadei fertile probabilitatea formarii si instalarii unei sarcini este extrem de mica estimata la mai putin de 5% si din acest motiv o sarcina se poate produce doar/cu totul accidental. In cazul tau un raspuns clar, concis si corect se poate formula doar daca stii precis in ce perioada era prietena ta in momentul intretinerii sexului. Lichidul preejeculator NU CONTINE SPERMATOZOIZI insa in uretrataa ramas sigur sperma adevarata de la masturbarea produsa inainte de sex.In cazul in care tu nu ai urinat dupa ce ai ejaculat, mai mult ca sigur ca sperma ramasa in uretra sa fluidizat si s-a scurs din penis in urmatoarele 5-10 minute. In concluzie in baza datelor prezentate nimeni nu poate da un raspuns clar concis si mai ales corect. Ar fi indicat sa revii cu date certe care sa poata fi folosite pentru emiterea unui raspuns corect. Multa sanatate.

2 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Da, sunt sanse sa ramana gravida din cauza lichidului preejaculator.

| TequilaXD explică:

Ea nu are menstruatia regulata deci nu stiu daca era sau nu in perioada de fertilitate