| Luvly a întrebat:

Hey!
Am nevoie de niste pareri!
Am o prietena cam... ciudata. Eu am un piercing in buza, si la inceput mi-a cauzat prietena mea destule probleme din cauza asta. Pentru ca este geloasa ca pe ea nu o lasa iar pe mine ma lasa, si acum imi spune ca nu i-au placut niciodata piercingurile, dar de fapt, minte!
De curand, m-am gandit si am vorbit cu mama mea sa ma duca sa imi mai fac unul in limba. Mama este de acord atata timp cat este facut la salon si sa vina cu mine, mi-a zis doar ca nu o sa mananc calumea (sunt constienta de asta, m-am informat despre boli si cum trebuie sa il ingrijesc + ca o sa imi spuna si cei de la salon).
Prietena mea a zis ca nici sa nu ma gandesc la asa ceva ca iese urat. I-am spus ca nu o las sa imi controleze viata si ca eu tot mi-l pun.
Si cum spuneam mi-a facut probleme, diriginta mea ma accepta, ba chiar credea ca sunt un copil model. Pana sa se bage mama ei straight face sa vorbeasca intr-o seara cu diriginta si sa ma discute (chiar ea mi-a zis chestia asta)... Iar diriga din acea zi, ma evita, ma ignora si de fiecare data cand e randul meu la catalog sa-mi aflu mediile imi zici una si dupa se preface ca uita de mine!
Sincer straight face daca imi este prietena ma aceepta si cu percinguri cu tot. Si mai ales ca il bag in limba sa nu il vada ai ei pentru ca fac mare haz pentru 2 gauri straight face. Imi spun ca sunt emo si masochista. nu prea vad legatura. A fost o cearta mare pe tema asta, eu nu am vrut sa il scot si nici nu o sa il scot! Acum parintii ei s-au obisnuit cu mine. Iar prietena mea chiar mi-a zis odata ca parintii ei sunt cam... pentru ca ei nu vad niciodata partea in care eu ii sunt alaturi ei si ca mereu am ajutat-o indiferent cat de urat sa purtat ea cu mine! A inceput sa si planga pentru ca e adevarat.
Am vorbit cu ea la telefon si i-am zis ca nu ma schimba cu nimic ca mi-l pun. Tot voi fi alaturi de ea si o voi ajuta cand va avea nevoie. Mie imi zice ca sa nu imi mai pun piercinguri straight face iar ea se taie mereu straight face.
Nu e aceeasi chestie! Se taie de nervi si de plictiseala.
Voi ce spuneti? Mereu trebuie ea sa zica ca sa nu imi dau sa nu imi fac, totusi e viata mea!
Vreau pareri. dau funda si voturi!
Cat mai multe va rog si multumesc anticipat tuturor!

2 răspunsuri:
| MajorAsshole a răspuns:

Nu ti-e prietena. Se taie? wtf? emo? de ce nu isi da foc si gata, a terminat "balciul"

| Nixu a răspuns:

In primul rand de ce iti spune ti-e emo daca ea e cea care se taie? Apoi care e problema daca vrei sa-ti mai faci un piercing, doar e limba ta si daca parinti tai sunt de acord nu vad de ce se baga ei. Si chiar daca ai fi emo sau masochista care e problema si mie imi spun ca sunt sado-masochista, dar chiar daca ar fi asa care e problema lor.
Oricum daca nu e in stare sa te accepta asa cum esti inseamna ca nu iti e o prietena adevarata.